Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Oběti podvodu přišly o 700 000 dolarů kvůli hacku účtu Vitalika Buterina na X, který propagoval bezplatné NFT

Sociální síť X se ani po rebrandingu neoprostila od své nechvalné historie opakovaných hacků, které jako Twitter zaznamenávala. Naopak se zdá, že útoky pokračují i nadále.

Po převzetí účtu spoluzakladatele Etherea útočníci zveřejnili podvodný odkaz nabízející NFT zdarma. Osobnost Vitalika Buterina podvodníci použili k prolomení obezřetnosti svých obětí.

Od Buterinových fanoušků a dalších sledujících byli schopni odcizit stovky tisíc dolarů. Podle prominentního vyšetřovatele na blockchainu ZachXBT oběti po kliknutí na škodlivý odkaz ztratily celkem více než 691 000 dolarů.

Na incident poprvé upozornil Dmitrij Buterin, otec Vitalika, který na X oznámil, že účet jeho syna byl kompromitován. Tweetoval:

Tenhle příspěvek ignorujte, Vitalikův účet byl zřejmě hacknut. Pracuje na obnovení přístupu.

Příspěvek zveřejněny na Buterinově účtu, který byl později smazán, tvrdil, že oslavuje příchod „Proto-Danksharding přicházejícího do Etherea.“

Čekejte nečekané! Až Bitcoin opustí masivní inverzní pattern, poputuje na 370 tisíc dolarů: Analytik Dave the Wave

K odcizení kryptoměn uživatelů došlo poté, co v naději na získání NFT připojili svou peněženku na škodlivé stránce. Mezi oběti patřil vývojář Etherea Bok Khoo, známý jako Bokky Poobah.

Khoo na X uvedl, že utrpěl ztráty ve své sbírce CryptoPunk NFT. Minimální cena jednoho takového tokenu je aktuálně 76 837 USD. Podle ZachXBT pak mimo jiné došlo ke krádeži CryptoPunk #3983 v hodnotě 153,62 ETH, což odpovídá přibližně 250 000 dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *