Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Překvapení! LBRY otáčí a odvolává se poté, co SEC chtěla využít rozsudek „k poškození kryptoměnového průmyslu”

Síť LBRY pro sdílení souborů a platby založená na blockchainu byla připravena přijmout prohru s regulátorem se všemi důsledky. Nyní však přichází s překvapivým rozhodnutím.

Platforma LBRY obrací kurz a zahazuje dřívější smíření se svým koncem po prohrané bitvě s Komisí pro cenné papíry a burzy USA. Namísto toho se rozhodla bojovat proti verdiktu soudu z července, který se postavil na stranu SEC.

Původní rozsudek nařizoval LBRY zaplatit občanskoprávní pokutu a zakázal jí účastnit se neregistrovaných nabídek cenných papírů krypto aktiv v budoucnosti. Společnost krátce poté tweetovala zvěsti o svém úpadku:

V souladu s rozhodnutím soudu a našimi sliby očekáváme, že v příštích několika měsících společnost LBRY Inc. zcela ukončí svou činnost..

Navzdory tomu se v dokumentech podaných soudu uvádí:

Dne 7. září podala společnost LBRY odvolání k odvolacímu soudu Spojených států (United States Court of Appeals for the First Circuit) proti konečnému rozsudku z 11. července.

Reálná hodnota Bitcoinu je 47 200 USD! Je podhodnocený, říká teorie energetické hodnoty Capriole Investments

Zakladatel a generální ředitel LBRY Jeremy Kauffman odhalil důvody otočky o 180 stupňů, kterou zřejmě čekal jen málokdo. Zdá se, že společnost byla smířená s prohrou až do chvíle, kdy si uvědomila, že agentura používá případ v neprospěch celého odvětví digitálních aktiv.

Kauffman uvedl:

LBRY se proti rozhodnutí SEC odvolá, protože je nespravedlivé a nesprávné. SEC prokázala jasný záměr využít toto rozhodnutí k širšímu poškození kryptoměnového průmyslu. My jim to nedovolíme.

Ačkoli v USA není oficiální legislativa, která by přímo zakazovala provozování platforem pro digitální měny a jejich obchodování, SEC zahájila sérii soudních žalob proti řadě kryptofirem, v čele s probíhajícími kauzami Coinbase a Binance.

Zatímco SEC v čele s Garym Genslerem hlásá, že pravidla jsou jasná a kryptofirmy je nechtějí dodržovat, proti „regulaci vynucováním” se postavila řada osobností z kryptosvěta a dokonce i někteří politici. Naposledy kongresman Tom Emmer.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *