Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jsme ve faxové éře globálních plateb! Bývalý šéf PayPalu vyzdvihuje Bitcoin LN jako řešení těžkopádných transakcí

Bitcoin je podle Davida Marcuse odpovědí po moderní svět, do kterého nezapadají zastaralé globální platby z „faxové éry.“

V této desítky let zastaralé formě podle Marcuse platby zůstaly i přesto, že další oblasti ušly kus cesty vpřed. Zatímco informace a zprávy cestují vysokou rychlostí po celém světte i díky roky starým řešením, jako je e-mail, peníze a mezinárodní platby jsou “sto let za opicema.”

V nedávném rozhovoru pro CNBC David Marcus, bývalý prezident společnosti PayPal, spolutvůrce Diem (Libra; facebookcoin) a spoluzakladatel platební služby Lightspark zaměřené na Bitcoin Lightning Network (LN), řekl, že věří, že bitcoinová síť LN by mohla vyřešit těžkopádný proces posílání peněz napříč jurisdikcemi.

Pokud byste [někoho] zastavili a chtěli s ním komunikovat, mohli byste ho požádat o e-mailovou adresu a v příští minutě mu můžete snadno poslat e-mail [a] můžete mu poslat textovou zprávu, řekl Marcus. Kdybyste někomu, kdo není občanem USA, poslali peníze pomocí jedné ze stejných fintech aplikací, jaké používáte, pak byste to nemohli udělat. Stále jsme tedy ve faxové éře globálních plateb.

Pravděpodobný hack kryptoměnové burzy CoinEx vedl k neoprávněnému odčerpání 27 milionů dolarů

Marcus vysvětlil, že taková transakce by od Američana vyžadovala číslo účtu, návštěvu banky a platbu 50 USD za mezinárodní převod.

Pokud bude po páteční 17 hodině, tak smůla, dodal

Bývalý prezident PayPalu věří, že Bitcoin Lightning nakonec nebude tolik využíván pro každodenní nákupy a místo toho bude využíván hlavně pro zahraniční převody.

Šéf Lightspark uvedl:

Náš názor je, že Bitcoin ve skutečnosti není měna, kterou budou lidé používat k nákupu věcí. Místo toho bude Bitcoin použit k posílání amerických dolarů někomu, kdo je nakonec obdrží ve formě japonského jenu nebo eura na druhé straně světa.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *