Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu dnes dosáhla 35 tisíc dolarů! Nadšení investoři vyhlížejí ETF – SEC musí přezkoumat žádost Grayscale

Vzrušení okolo bitcoinových ETF dopomohlo Bitcoinu k cestě nad pásmo 30 až 32 tisíc dolarů, kde byl uvězněn měsíce. V ranních hodinách dosáhl 35 tisíc dolarů a bullish nálada tak graduje.

Ještě včera jsme se zabývali tím, zda se ceně BTC podaří prolomit maxima roku 2023. Dnes je však již jasno a Bitcoin opět předvedl, jak rychle dokáže vyrazit vzhůru do oblak.

V tuto chvíli se 1 bitcoin obchoduje za cca 34 450 USD a v ranních hodinách našeho času cena krátce narazila na nové letošní cenové maximum na úrovni lehce nad 35 000 USD. Této ceny dosáhl poprvé od května 2022, a to po růstu o více než 4 500 dolarů za 24 hodin. Na některých burzách dokonce krátce vyletěl až na cca 35 300 USD.

Vzestup ceny hlavní kryptoměny přišel uprostřed vývoje souvisejícího s žádostmi o spot Bitcoin ETF v USA. Analytik Scott Johnson poukázal na nové informace, které by mohly naznačovat brzké schválení produktu společnosti BlackRock. Společnost si zajistila specifickou licenci „CUSIP“ a údajně může brzy začít proces „nasazování“ svého spotového ETF produktu již tento měsíc.

Další zpráva se pak týká Grayscale. Odvolací soud Spojených států amerických vydal mandát po rozhodnutí, které vyžaduje, aby žádost společnosti Grayscale Investments o spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze přezkoumala Komise pro cenné papíry. Ten následoval po původním rozhodnutí soudu z 29. srpna a po tom, co SEC nepředložila odvolání do 13. října.

Mandát z 23. října znovu potvrdil rozsudek soudu z 29. srpna a dal Grayscale druhou šanci přeměnit svůj Greyscale Bitcoin Trust na burzovně kotovaný BTC ETF.

Podle šéfa pro blockchain v mezinárodní síti poradenských společností Ernst & Young (EY) Paula Brodyho Bitcoin čelí velké zadržované poptávce ze strany institucí a tito investoři bedlivě sledují zprávy o bitcoinových ETF.

Brody diskutoval o výhledu přijetí kryptoměny na CNBC Crypto Decrypted 23. října a prohlásil, že biliony dolarů v institucionálních penězích čekají na vstup do Bitcoinu, jakmile bude schválen BTC ETF.

„..Žádný z těchto institucionálních fondů se této věci nemůže dotknout, pokud to není ETF nebo nějaký jiný druh regulační požehnané činnosti,” řekl expert EY na blockchain a dodal:

Když se podíváte na lidi, kteří kupují bitcoiny, kupují je jako aktivum. Nekupují to jako platební nástroj. Ti, kteří kupují Ethereum, jej kupují jako výpočetní platformu pro obchodní transakce a služby DeFi [decentralizované finance].

Dne 19. října předložila společnost Grayscale SEC registrační prohlášení formuláře S-3 s úmyslem uvést akcie fondu Grayscale Bitcoin Trust na newyorskou burzu (NYSE) Arca pod symbolem GBTC. Podle reakce trhu na poslední události již mohlo dojít k započítání vyšší pravděpodobnosti jeho schválení regulátorem SEC do ceny BTC.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *