Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Chainalysis: V přijímání bitcoinů a dalších kryptoměn vedou rozvojové země, ale v objemech dominují USA

Podle nové zprávy Chainalysis vede svět v adopci kryptoměn Indie, následovaná Nigérií a Vietnamem. Společnost poukázala na akceptaci digitálních měn v rozvojových ekonomikách jako na možnou budoucnost.

Severní Amerika v čele se Spojenými státy vede v objemech obchodů na kryptoburzách. Podle nové zprávy Chainalysis nicméně v adopci kryptoměn dominují úplně jiné země, a to Indie, následovaná Nigérií a Vietnamem.

K výpočtu přijetí použila společnost Chainalysis údaje o návštěvnosti z 13 miliard návštěv webu, aby sledovala pět kategorií aktivit vážených podle parity kupní síly na obyvatele. Vysvětlila, že „pokud by dvě země zaznamenaly stejné množství kryptoměn u centralizovaných služeb, země s nižší paritou kupní síly na obyvatele by se umístila na prvním místě,” což pomůže určit, kde „obyčejní lidé přijímají krypto nejvíce.”

Zpráva uvádí, že adopce kryptoměn klesala po celém světě, s výjimkou zemí s nižšími-středními příjmy, jako je Indie, Nigérie či Ukrajina. Tyto země, kde žije 40 % světové populace, byly největšími osvojiteli kryptoměn od druhého čtvrtletí roku 2022, kdy jejich používání začalo celosvětově prudce klesat.

Chainalysis uvádí:

To by mohlo být pro budoucí vyhlídky kryptoměn nesmírně slibné. Země LMI jsou často země na vzestupu, s dynamickým, rostoucím průmyslem a populací. […] Pokud jsou LMI země budoucnosti, pak data naznačují, že krypto bude velkou součástí této budoucnosti.

Střední a jižní Asie a Oceánie; střední, severní a západní Evropa; a Severní Amerika však zatím vedou v objemech „přijaté transakční hodnoty.”

Top 10 zemí v našem globálním indexu přijetí kryptoměn pro rok 2023 pokrývalo pět kontinentů, ale seznamu dominovala střední a jižní Asie. Podívejte se na zbytek top 20 a získejte více informací o globálním používání kryptoměn zde:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *