Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Prudká pumpa na Bitcoinu žene akcie společností souvisejících s BTC na nová vícetýdenní cenová maxima

Od začátku týdne cena Bitcoinu nastartovala poměrně výrzaný růst, který vyeskaloval prolomením mnohaměsíčních cenových maxim BTC. Mezi vítězi tohoto vzestupu jsou i akcie společností, které jsou na kryptoměnu přímo navázané.

Růst ceny BTC katapultoval akcie související s bitcoiny do nových výšin, přičemž společnosti jako Coinbase a MicroStrategy zaznamenaly nová vícetýdenní maxima.

Rostly akcie těžebních firem, jako je Riot Blockchain kótovaný v USA, který zaznamenal 11,69% nárůst. Marathon Digital Holdings pak zaznamenal 14,6% pumpu poté, co i díky bear marketu neměl dvakrát slavné období, což ilustruje následující graf.

Akcie celé řady těžařů bitcoinů nejenže překonaly bitcoiny v nedávném cenovém růstu, ale také z hlediska zisků od začátku roku (YTD). Cipher Mining zaznamenal nárůst o 356 % YTD, oproti 86% zhodnocení bitcoinu za stejné období. Podobně společnost Riot Platforms zaznamenala od začátku roku nárůst o 163,10 % a společnost Northern Data se sídlem ve Frankfurtu v Německu vzrostla o 291,40 %. Hut 8 Mining, Iris Energy, Bitfarms, Marathon Digital a Hive Technologies zaznamenaly v roce 2023 více než 100% růst.

Společnosti jako Coinbase a MicroStrategy také těží z růstu BTC a zaznamenaly nová vícetýdenní maxima. Akcie Coinbase dnes vzrostly zhruba o 3,5 %, zatímco MicroStrategy – veřejná společnost držící nejvíce bitcoinů – zaznamenala na 9% nárůst.

Největší známý korporátní bitcoinový hodler poté, co byl během medvědího trhu v červených číslech až -50 %, si aktuálně může vydechnout nad hladinou. MicroStrategy aktuálně drží 158 245 BTC – koupených za 4,68 miliardy dolarů za průměrnou cenu 29 582 dolarů.

V době přípravy článku se BTC obchoduje za 34 542 USD poté, co v pondělí prolomil hranici 30 tisíc dolarů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *