Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

CertiK informoval Kraken o exploitu a údajně vrací aktiva, ale kryptoburza obvinila bezpečnostní firmu z vydírání

Blockchainová firma etických hackerů uvádí, že převádí aktiva získaná exploitem zpět na kryptoměnovou burzu Kraken. Ta však vznesla obvinění z vydírání a dostává se s hackry CertiK do sporu.

Blockchainová bezpečnostní firma CertiK se veřejně označila se za bezpečnostního výzkumníka, o kterém kryptoměnová burza Kraken tvrdila, že ukradl digitální aktiva v hodnotě 3 milionů dolarů.

CertiK uvedl, že informoval společnost Kraken o exploitu, který mu umožnil převod několika milionů dolarů z účtů burzy a že již tyto prostředky vrací kryptoburze.

Šéf bezpečnosti Kraken Nicholas Percoco nicméně tvrdil, že nejmenovaný bezpečnostní tým, který v té době nebyl odhalen jako CertiK, se dopustil „vydírání“ tím, že odmítl vrátit jakékoli finanční prostředky dokud nedostane odměnu za ukradené kryptoměny.

Percoco uvedl:

Místo toho si vyžádali hovor s jejich týmem pro rozvoj podnikání (tj. jejich obchodními zástupci) a nesouhlasili s vrácením jakýchkoli prostředků, dokud neposkytneme předpokládanou finanční částku, kterou by tato chyba mohla způsobit, kdyby ji nezveřejnili. Tohle není white-hat hacking, ale vydírání!

Mluvčí Krakenu k tomu ještě dodal:

Jsme zklamáni touto zkušeností a nyní spolupracujeme s donucovacími orgány, abychom získali aktiva od těchto bezpečnostních výzkumníků.

Společnost CertiK pak zveřejnila jiný příběh než bezpečnostní oddělení burzy Kraken:

Po počátečních úspěšných konverzích při identifikaci a opravě zranitelnosti bezpečnostní operační tým společnosti Kraken VYHROŽOVAL jednotlivým zaměstnancům společnosti CertiK, aby splatili MIMOŘÁDNÉ částky v kryptoměně v NEPŘÍJEMNÉM čase, a to i BEZ poskytnutí adres pro platby. V duchu transparentnosti a našeho závazku vůči komunitě Web3 zveřejňujeme, abychom ochránili bezpečnost všech uživatelů. Vyzýváme společnost Kraken, aby přestala vyhrožovat whitehat hackerům.

Další:

V éře umělé inteligence (AI) se kryptoměny stanou penězi, říká bývalý výkonný ředitel Coinbase Balaji Srinivasan

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *