Kryptoměny

CFTC v žalobě proti KuCoinu nazývá Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) komoditami v rozporu se záměry SEC

Sdílej

Ve spojených státech pokračují vážné tahanice regulačních agentur o dohled na kryptoměnami, ze kterých nemají prospěch byznysy ani spotřebitelé. Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH) by podle CFTC měly být regulovány jako komodity, nikoli jako cenné papíry. Tahanice o dohled na kryptosektorem tak pokračují.

Zatímco v USA dosud neexistuje komplexní regulace kryptoměn, která by je definovala a stanovila pro ně jasná pravidla, dvě konkurenční regulační agentury by rády zaškatulkovaly co nejvíce kryptoaktiv tak, aby nad nimi získaly kontrolu.

Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) i komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se ve svých snahách vymoci si dohled na kryptosektorem často obracejí na soudy. Pro investory po celém světě to pak v lepším případě končí dočasným propadem ceny, ale jsou zmapovány i případy úplné devastace projektů.

Před týdnem americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) a CFTC odhalily obvinění proti kryptoburze KuCoin a dvěma z jejích zakladatelů, Chun Ganovi a Ke Tangovi.

CFTC mimo jiné obvinila společnost KuCoin z nezákonného obchodování s mimoburzovními komoditními futures a současně označila několik kryptoměn za komodity.

KuCoin, který se označuje za “lidovou burzu,” je centralizovaná burza digitálních aktiv se sídlem v Seychelské republice, na Kajmanských ostrovech a v Singapuru s 27 miliony zákazníků ve 200 zemích včetně Spojených států a kumulativním objemem obchodů ve výši 3,6 bilionu dolarů v roce 2022.

V rozhodném období společnost KuCoin získávala a přijímala příkazy, přijímala majetek na marži a provozovala zařízení pro obchodování s futures, swapy a pákovými, maržovými nebo financovanými maloobchodními transakcemi s digitálními aktivy, která jsou komoditami, včetně Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH) a Litecoinu (LTC).

Obvinění KuCoinu nicméně nesouvisí pouze s údajným porušením příslušných regulačních pravidel, která platí pro komodity, ale týkají se také oblastí, jako je nedodržení amerických regulací, které mají za cíl boj proti praní peněz a financováni terorismu.

Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že burza provozovala nelicencovaný obchod s penězi, nevedla odpovídající program proti praní špinavých peněz (AML) a obdržela podezřelé výnosy a výnosy z trestné činnosti v hodnotě více než 5 miliard USD.

Tvrzení CFTC, že Ethereum a Litecoin jsou komodity, přímo odporuje některým komentářům předsedy SEC Garryho Genslera. Ten v roce 2023 tvrdil, že každá kryptoměna kromě Bitcoinu (BTC) je cenný papír. SEC opakovaně ve vlastních žalobách označovala celou řadu kryptoměn za cenné papíry.

Další:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Cena Bitcoinu by teď musela dosáhnout 93 tisíc dolarů, aby kryptoměna překonala tržní kapitalizaci stříbra

Stříbro v roce 2024 předvedlo působivý comeback oproti Bitcoinu, když po ztrátě své pozice v…

21. 5. 2024

Microsoftu hrozí v EU mnohamiliardová pokuta za Bing AI, pokud společnost neposkytne požadované informace

Společnost Microsoft musí do 27. května zareagovat na výzvu Evropské unie týkající se umělé inteligence…

20. 5. 2024

Solana (SOL) vévodí žebříčku nejrychlejších blockchainů! „Je 46krát rychlejší než Ethereum,” uvádí výzkum CoinGecko

Je známo, že kryptoměna Solana nemůže soupeřit s Bitcoinem či Ethereem v decentralizaci. Co se…

20. 5. 2024

Bitcoin (BTC) zrcadlí parabolickou rally, která vedla k více než 1200% ziskům v roce 2017, říká analytik TechDev

Široce sledovaný kryptoanalytik TechDev říká, že současná tržní struktura Bitcoinu vypadá velmi podobně jako těsně…

20. 5. 2024

Soud schválil plán na odškodnění zákazníků Genesis Global za 3 miliardy dolarů! Mateřská DCG byla proti

Americký konkurzní soud právě schválil plán likvidace kryptoměnové půjčovací platformy Genesis Global. Společnost vrátí asi…

20. 5. 2024

Bitcoinový úřad Salvadoru: Místní geotermální systém pomocí sopečné energie vytěžil 474 BTC za tři roky

Salvador již tři roky těží bitcoiny pomocí vulkanické energie, tedy z přírodního ekologického zdroje, který…

17. 5. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More