Kryptoměny

CFTC v žalobě proti KuCoinu nazývá Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) komoditami v rozporu se záměry SEC

Ve spojených státech pokračují vážné tahanice regulačních agentur o dohled na kryptoměnami, ze kterých nemají prospěch byznysy ani spotřebitelé. Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH) by podle CFTC měly být regulovány jako komodity, nikoli jako cenné papíry. Tahanice o dohled na kryptosektorem tak pokračují.

Zatímco v USA dosud neexistuje komplexní regulace kryptoměn, která by je definovala a stanovila pro ně jasná pravidla, dvě konkurenční regulační agentury by rády zaškatulkovaly co nejvíce kryptoaktiv tak, aby nad nimi získaly kontrolu.

Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) i komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se ve svých snahách vymoci si dohled na kryptosektorem často obracejí na soudy. Pro investory po celém světě to pak v lepším případě končí dočasným propadem ceny, ale jsou zmapovány i případy úplné devastace projektů.

Před týdnem americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) a CFTC odhalily obvinění proti kryptoburze KuCoin a dvěma z jejích zakladatelů, Chun Ganovi a Ke Tangovi.

CFTC mimo jiné obvinila společnost KuCoin z nezákonného obchodování s mimoburzovními komoditními futures a současně označila několik kryptoměn za komodity.

KuCoin, který se označuje za “lidovou burzu,” je centralizovaná burza digitálních aktiv se sídlem v Seychelské republice, na Kajmanských ostrovech a v Singapuru s 27 miliony zákazníků ve 200 zemích včetně Spojených států a kumulativním objemem obchodů ve výši 3,6 bilionu dolarů v roce 2022.

V rozhodném období společnost KuCoin získávala a přijímala příkazy, přijímala majetek na marži a provozovala zařízení pro obchodování s futures, swapy a pákovými, maržovými nebo financovanými maloobchodními transakcemi s digitálními aktivy, která jsou komoditami, včetně Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH) a Litecoinu (LTC).

Obvinění KuCoinu nicméně nesouvisí pouze s údajným porušením příslušných regulačních pravidel, která platí pro komodity, ale týkají se také oblastí, jako je nedodržení amerických regulací, které mají za cíl boj proti praní peněz a financováni terorismu.

Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že burza provozovala nelicencovaný obchod s penězi, nevedla odpovídající program proti praní špinavých peněz (AML) a obdržela podezřelé výnosy a výnosy z trestné činnosti v hodnotě více než 5 miliard USD.

Tvrzení CFTC, že Ethereum a Litecoin jsou komodity, přímo odporuje některým komentářům předsedy SEC Garryho Genslera. Ten v roce 2023 tvrdil, že každá kryptoměna kromě Bitcoinu (BTC) je cenný papír. SEC opakovaně ve vlastních žalobách označovala celou řadu kryptoměn za cenné papíry.

Další:

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Více než 40 % mladé generace již investovalo do kryptoměn: Bitget Research

Nastává „generační posun“ ve finančním plánování, uvádí Bitget Research s tím, že 20 % generace…

17. 1. 2025

Krypto regulace bude prioritou, slíbil předseda bankovního výboru Senátu USA Tim Scott

Poté, co Republikánská strana získala většinu v obou komorách, nový šéf senátního výboru pro bankovnictví,…

17. 1. 2025

Americký soud uložil burze BitMEX pokutu 100 milionů USD, neměla program AML

Burza BitMEX dostává dodatečný trest po svém přiznání viny za porušení amerického zákona o bankovním…

17. 1. 2025

Krypto analytik Kevin Svenson predikuje parabolický růst Bitcoinu na 160 000 USD

Cena Bitcoinu vystoupá v roce 2025 na nová historická maxima, říká oblíbený analytik a obchodník…

16. 1. 2025

Soud: Americká vláda by měla vrátit bitcoiny za více než 9,4 miliardy USD Bitfinexu

Americkou vládou zabavené množství Bitcoinu v aktuální tržní hodnotě 9 420 000 000 dolarů má…

16. 1. 2025

S Genslerem v koši máme šanci: Místopředseda sněmovního krypto podvýboru USA Tom Emmer

Tom Emmer byl jmenován místopředsedou sněmovního podvýboru pro digitální aktiva, finanční technologie a umělou inteligenci.…

16. 1. 2025
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More