Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čínský gigant Baidu odhaluje AI systém Ernie 4.0 s údajným výkonem na stejné úrovni jako model ChatGPT

Čínská megakorporace Baidu spustila vlastní textový model umělé inteligence. Ernie 4.0 by měl podle společnosti konkurovat populárnímu modelu od OpenAI – tomu nejnovějšímu.

Baidu, jedna z největších čínských technologických společností, vydala verzi 4.0 svého chatbota Ernie s velkým jazykovým modelem (LLM) a umělou inteligencí (AI).

Generální ředitel Robin Li prohlásil, že aktualizovaný model „stojí na stejné úrovni jako GPT-4, pokud jde o celkový výkon.“ Jde o systém umělé inteligence, který vyvolal obavy některých lidí z příliš rychlého rozvoje AI, který vyžaduje zpomalení a regulovaní – výzva, které se účastní například Elon Musk.

Za zmínku stojí také omezení a embarga na vývoz čipů pro AI do Číny, který prosadily Spojené státy. Podle některých zpráv však Čína, pověstná svou schopností levné výroby elektroniky a dalšího zboží, si začala tyto čipy vyrábět sama.

Robin Li řekl, že schopnosti nového modelu Ernie byly vylepšeny ve čtyřech odlišných kategoriích: porozumění, generování, uvažování a paměť. Například v kategorii porozumění pak údajně došlo k celkovému zlepšení interakce člověka s počítačem:

ERNIE Bot nyní dokáže v textu přesně interpretovat mimořádná prohlášení, vágní výrazy a implikované významy.

Zajímavé je, že čínský model Ernie byl údajně vyškolen jak v čínštině, tak v angličtině. Chápání hovorových a konverzačních významů je přitom obecně považováno za obtížně dosažitelné.

…Vytvořili jsme 1 videoreklamu, 5 kopií reklamy a 1 plakát za pouhé 3 minuty. ERNIE Bot promění jednoho člověka v marketingový tým.

Zatímco někteří analytici, jako například Lu Yanxia z poradenské společnosti IDC, se domnívají, že Ernie 4.0 nepřináší významné vylepšení oproti předchozí verzi, Baidu integrovalo generativní AI do všech svých produktů včetně internetového vyhledávače, což zlepšuje celkový uživatelský zážitek.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *