Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ekosystém Ethereum liquid staking vzrostl od ledna na základě celkové uzamčené hodnoty (TVL) 59násobně

Celková uzamčená hodnota sektoru LSDFi vzrostla od ledna o 5 870 %. Ethereoví uživatelé hledají cesty, jak stakovat ETH navzdory velkým ekonomickým a technickým překážkám pro spuštění vlastního validátora.

I přes to, že byly umožněny výběry zastakovaných etherů upgradem Etherea Shapella v dubnu 2023, zpráva LSDFi ze dne 16. října od agregátoru kryptodat CoinGecko uvedla, že sektor od ledna vzrostl téměř 60násobně.

Podle nových dat v srpnu 2023 tvořily liquid staking derivátové protokoly 43,7 % z celkových tehdy 26,4 milionů staknutých mincí ETH. Lví podíl na tom mělo Lido s téměř třetinou trhu. Tyto protokoly vznikly, aby umožnily menším držitelům ETH účastnit se stakingu, který na Ethereum dorazil po spuštění Ethereum Beacon Chain v prosinci 2020 s potřebným minimálním množstvím pro účast 32 ETH.

Rostoucí tendence stakingových služeb pro Ethereum vzdoruje ochladnutí trhů DeFi, které od ledna klesly přibližně o 8 %, podle DefiLlama. Jejich průměrný výnos je 4,4 % a předpokládá se, že bude časem klesat, jak se bude zvyšovat množství staknutého ETH. Aktuálně je toto množství na 27,6 milionech ETH v hodnotě kolem 43,4 miliardy dolarů.

Růst podílu stakingových protokolů je pro ekosystém určitou červenou vlajkou, protože nahrává centralizaci a zvyšuje riziko hacku, které je s každou DeFi platformou spojeno. Jiné PoS kryptoměny, jako Cosmos či Cardano, umožňují on-chain delegování mincí a staking je tak možný i pro menší hodlery bez zprostředkovatele 3. strany.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *