Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Reddit přestane podporovat ERC-20 tokeny! Končí služba odměn „Community Points“ založená na blockchainu

Sociální síť Reddit oznámila, že ukončí svůj systém odměn, který využíval kryptoměnovou technologii. Důvodem obratu jsou problémy se škálovatelností služby.

V oficiálním oznámení ze 17. října v subredditu r/CryptoCurrency člen týmu Reddit uvedl, že i když platforma identifikovala budoucí příležitosti pro komunitní body, neexistuje žádná cesta, jak je rozšířit napříč platformou.

Služba Community Points, včetně speciální funkce členství, bude ukončena 8. listopadu.

V tom okamžiku také již neuvidíte body ve vašem trezoru Reddit ani nebudete získávat další body ve svých komunitách, dodal tým Reddit.

Uživatelé tak přestanou získávat všechny odměny, které dostávali za pozitivní zapojení do určitých subredditů a byly navrženy tak, aby motivovaly ke kvalitnějšímu obsahu na platformě.

Vzhledem k tomu, že šlo o ERC-20 tokeny na síti Ethereum, resp. jeho škálovací vrstě Arbitrum, mohly by stávající tokeny uživatelům na blockchainu zůstat. Nicméně se mohou objevit problémy, protože je měli uložené v interní kryptopeněžence platformy, nazvané Reddit Vault.

Tokenů bylo více a jednotlivé komunity (tzv. subreddity) měly své vlastní, např. token Moons (MOON) byl nativním kryptoaktivem r/CryptoCurrency a subreddit r/FortNiteBR měl tokeny Bricks (BRICK). Uživatelé je mohli utrácet za odznaky a exkluzivní předměty pro své avatary.

V reakci na novinku moderátor r/CryptoCurrency CryptoMods vysvětlil, že se o rozhodnutí teprve dozvěděli a byli tímto krokem zklamáni. Dodal, že tokeny MOON zůstanou uživatelům a nebudou spáleny. V reakci na novinku jejich cena spadla o 90 %. Řada uživatelů krok Redditu ostře zkritizovala.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *