Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Craig Wright vyhrál odvolání u amerického soudu: Vybájené miliardy dolarů ve vytěžených BTC platit nemusí

Floridská porota měla pravdu, když rozhodla, že samozvaný vynálezce největší kryptoměny nebyl v partnerství s Davidem Kleimanem, když údajně jako Satoshi Nakamoto těžili bitcoiny, rozhodl odvolací soud.

Craig Wright – známá kontroverzní postava kryptosvěta tvrdící, že založila Bitcoin – v závěru minulého týdne vyhrál soud týkající se miliard dolarů ve sporné kryptoměně. Soud potvrdil, že rozsudek z roku 2021 platí a odvolání se zamítá.

Odvolání se netýkalo 100 milionů dolarů, které měl Wright dříve zaplatit společnosti W&K Info Defense Research, společnosti založené Kleimanem, což je předmětem probíhajícího samostatného sporu.

Wright, který řekl, že je Satoshi Nakamoto, autor bílé knihy, která navrhla kryptoměnu založenou na blockchainu, nebyl podle rozsudku v legálním partnerství se zesnulým Davidem Kleimanem, když spolu údajně před deseti lety těžili bitcoiny.

Kleimanovo panství, které nyní zastupuje Davidův bratr Ira, tak zřejmě na Wrightovi nevysoudí polovinu z více než milionu BTC, které stále netknutě leží v peněženkách tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamota. O tom, kdo Satoshi vlastně byl, panuje celá řada dohadů a spekulací, ale jeho identita nadále zůstává neznámá.

Wright je za své výroky terčem ostré kritiky kryptokomunity, která ho viní z toho, že usiluje o poškození Bitcoinu a přiživuje se na Satoshiho zásluhách. Dokonce zašel tak daleko, že zažaloval skupinu bitcoinových vývojářů ve Spojeném království za to, že odmítli vytvořit mechanismus zadních vrátek v bitcoinovém softwaru, který by jeho společnosti Tulip Trading umožnil znovu získat kontrolu nad kryptoměnami, ke kterým údajně ztratila přístup.

V rozsudku z roku 2022 norská soudkyně Helen Engebrigtsenová rozhodla, že bylo spravedlivé popsat Wrighta jako „podvodníka“ za jeho tvrzení, že je Nakamoto.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *