Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

CME šlape na paty Binance, největší kryptoměnové burze světa: Otevřený úrok vzrostl na 3,54 miliard USD

S pomyslným otevřeným úrokem (OI) ve výši 3,54 miliardy dolarů je nyní CME druhou největší futures burzou bitcoinů. Analytici jsou rozděleni v otázce, zda vzestup CME představuje zvýšený institucionální nákup.

Nominální otevřený zájem na CME vzrostl na 3,54 miliardy dolarů, což je druhá nejvyšší hodnota mezi burzami nabízejícími obchodování se standardními a perpetuálními bitcoinovými futures. Otevřený úrok se vztahuje k hodnotě v amerických dolarech vázané na počet aktivních nebo otevřených smluv.

Standardní bitcoinový futures kontrakt CME je ekvivalentní 5 BTC, zatímco mikro kontrakt má velikost jedné desetiny BTC. Standardní etherové futures mají velikost kontraktu 50 ETH, zatímco mikro futures jsou ekvivalentní jedné desetiny ETH. Většina otevřeného zájmu u offshore burzy Binance se soustředí spíše na perpetual futures než na tradiční futures kontrakty. Perpetuals jsou futures bez expirace a používají mechanismus míry financování k udržení souladu se spotovou cenou.

Regulovaná Chicago Mercantile Exchange (CME) šplhá na žebříčku největších platforem pro obchodování bitcoinových futures díky stoupajícímu otevřenému zájmu připomínajícímu rané fáze bull runu v letech 2020 až 2021. Ještě před několika týdny byla CME v této metrice na 4. místě, nyní je již na druhém a šlape na paty Binance.

Otevřený zájem o futures kontrakty CME vypořádané v hotovosti nedávno poprvé v historii překonal hranici 100 000 BTC. Podobně podíl CME na trhu termínovaných obchodů BTC vzrostl na nové historické maximum 25 %.

Neregulovaná burza Binance se může chlubit otevřeným úrokem v hodnotě 3,83 miliardy dolarů. To je o 8 % více než CME. Binance se však dostává do dalších potenciálních problémů kvůli žalobě SEC. Regulátor cenných papírů v USA zahájil vynucovací akce proti Binance a Coinbase v červnu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *