Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Crypto přetváří americký sen pro mladší generace: Nová zpráva Coinbase o stavu kryptoměn za 3. čtvrtletí

Kryptoburza Coinbase vydala zprávu, kde na základě průzkumu uvádí, že mladá generace Američanů aktivně zkoumá nové ekonomické vyhlídky nezávislé na zastaralém finančním systému podporovaném stagnujícími institucemi.

Nová zpráva Coinbase o stavu kryptoměn poukázala na rozčarování mladších generací (Gen Z a Millennials) z tradičního amerického snu a finančního systému. Podle kryptoburzy jsou mladí Američané otevřenější nekonvenčním cestám k finanční nezávislosti, jako jsou kryptoměny.

Coinbase uvádí, že se pro lidi stává americký sen obtížněji dosažitelným, částečně kvůli vysokým nákladům na bydlení, inflaci a zastaralému finančnímu systému. Místo toho, aby následovali konvenční cesty, aktivně budují nové modely práce, vlastnictví a financí, které jsou flexibilnější a nespoléhají na staré zprostředkovatele.

Mladší generace podle zprávy vytvářejí základy pro modernizovaný systém a omlazenou verzi amerického snu. Ten je podporován novými finančními technologiemi, jako je kryptoměna.

Podle zprávy téměř 38 % zástupců mladších generací vidí krypto a blockchain jako věc nabízející ekonomické příležitosti nad rámec tradičním financím, oproti 26 % starší generace, přičemž 31 % vlastní kryptoměnu, oproti pouze 12 % starších lidí.

Relativně malá část lidí výjadřila zájem o kryptoměnu jako globální měnu. Zatímco ve starší generaci šlo o 10 %, v případě mladších generací je toto číslo o 60 % vyšší, tedy 16 %. Přesto přibližně 38 % předpokládá, že kryptoměny jsou budoucností financí, resp. 28 % u starších generací.

Coinbase ve svém výzkumu zamířila teké k politice. Uvádí, že 39 % mladých lidí věří, že politici a tvůrci politik by měli podporovat technologie jako kryptoměny a blockchain. Navíc dokonce 51 procent mladých Američanů je ochotno podpořit krypto-přátelské kandidáty ve volbách v roce 2024.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *