Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Výrobce bitcoinových těžebních strojů Bitmain vydal nový Antminer T21. Dodávat ho začne v lednu 2024

Firma Bitmain, která se zabývá výrobou bitcoinových ASIC minerů pro těžbu, zahájí v lednu dodávky nových strojů Antminer T21 s výpočetním výkonem 190 TH/s a poměrem energetické účinnosti 19 J/TH.

Významný světový výrobce bitcoinových ASIC minerů Bitmain oficiálně vydala svůj nový vzduchem chlazený BTC miner, Antminer T21. Na trh tak dorazí další vylepšená verze zařízení známého jako aplikačně specifické integrované obvody (ASIC).

Nový model vydrží okolní teploty až 45 stupňů Celsia a jako vždy podporuje těžební algoritmus SHA256 používaný pro těžbu kryptoměn proof-of-work (PoW), jako je Bitcoin a jeho forky. T21 poskytuje výpočetní výkon 190 teraashů za sekundu a poměr energetické účinnosti 19 joulů na teraash.

Bitmain, který pro své zákazníky nabízí plán ochrany před kolísáním ceny BTC, o trh soupeří s několika dalšími firmami, jako je Canaan, MicroBT, Bitfury a další. Čínský Canaan (dříve známý jako Avalon), který byl mezi prvními firmami na světě, které v lednu 2013 vydaly ASIC pro těžbu bitcoinů, v září k 10. výročí také představil nové modely. Šlo o minery z řady A14 – A1466 a A1466I.

Odvětví kryptotěžebního vybavení zaznamenalo v posledních letech určité problémy. Cena ASIC minerů za terahash klesla během bear marketu v roce 2022 o více než 80 % ze svého maxima z předchozího roku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *