Pátek, 23 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Hester Peirceová se vyjadřuje proti vynucovacím opatřením vůči LBRY: Nepřiměřená akce zničila podnikání

Úsilí, které SEC věnovala donucovací akci proti společnosti LBRY, mohlo být využito mnohem lépe. Regulátor zničil projekt a nepřiměřenou akcí ničí podnikání v USA v oblasti blockchainu, protože odradil další hráče od vstupu, plyne z vyjádření komisařky Peirceové.

Donutili jsme „skupinu podnikatelů opustit to, co vybudovali,“ říká Hester Peirceová z Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Komisařka vydala nesouhlasné stanovisko k žalobě regulátora proti blockchainové firmě LBRY.

Peirceová nemá dobrý pocit z vynucovací akce SEC proti LBRY započaté v březnu 2021. V listopadu 2022 rozhodl soud ve prospěch SEC s tím, že tokeny LBC jsou cenné papíry. Přestože se LBRY proti rozhodnutí odvolala, společnost v říjnu oznámila, že plánuje ukončit činnost. Důvodem jsou dluhy v milionech dolarů kvůli právním výlohám.

Tento případ ilustruje svévoli a reálné důsledky chybného přístupu Komise ke kryptoměnám založenému na vynucování, uvedla Peirceová.

Komisařka poukázala na to, že neexistovaly žádné důkazy o podvodu a firma zaujala konzervativní přístup k digitálním aktivům ve srovnání s jinými krypto projekty. Navíc uvedla, že pro projekt jako LBRY neexistuje jasná cesta, jak se přihlásit a zaregistrovat se u regulátora, a „nebylo by to zvlášť užitečné úsilí.“ kdyby se mu to podařilo.

„Komise v tomto případě zaujala extrémně tvrdý přístup,” řekla Peirceová. „Například po vítězství ve zkráceném řízení Komise požadovala peněžité odškodnění ve výši 44 milionů dolarů a tvrdila, že nabídka společnosti LBRY spálit všechny tokeny, které má v držení, není dostatečnou zárukou, že společnost LBRY v budoucnu neporuší ustanovení o registraci.”

Požadovaná nápravná opatření Komise byla zcela neúměrná jakékoli škodě, zdůraznila Pierceová a dodává:

Čas a zdroje, které jsme vynaložili na tento případ, mohly být věnovány vybudování funkčního regulačního rámce, kterým by se společnosti jako LBRY mohly řídit. Pak by trh mohl rozhodnout o osudu LBRY.

Akce Komise donutila skupinu podnikatelů opustit to, co vybudovali. Naše nepřiměřená reakce v tomto případě odradí lidi od experimentování s technologií blockchain.

Gary Gensler, který předsedá SEC, často vyzýval kryptofirmy, aby „přišly a promluvily si“ s regulátorem, aby se vyhnuly potenciálním opatřením pro vymáhání práva. Regulátor k dnešnímu dni podal žaloby na legitimní kryptoburzy Binance a Coinbase a mnoho dalších firem v odvětví, zatímco všudypřítomné podvody namířené na uživatele digitálních aktiv zdánlivě nikdo neřeší.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *