Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Objevilo se video z roku 2019: Gary Gensler kritizuje SEC za neschválení spotových bitcoinových ETF fondů

Ironie tohoto objevu šokovala kryptosektor a pozvedla nejedno obočí. Předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy Gary Gensler doslova kritizuje sám sebe za přístup k reguaci kryptoměnových fondů na 4 roky staré nahrávce.

Jak víte, SEC pod vedením Genslera vytrvale odmítá jednu žádost o spot Bitcoin ETF za druhou. Ačkoli ETF podložené “cenou” BTC (futures ETF) od regulátora zelenou má, stejný produkt podložený skutečnými bitcoiny je opakovaně zamítán.

Rozpor mezi těmito dvěmi skutečnostmi napadla společnost Grayscale u soudu a soud jí dal za pravdu. Po výhře se obnovil hype, přičemž řada společností předpokládá strmý nárůst investic různých finančních korporací po schválení regulovaného produktu.

Videoklip, který se nedávno znovu objevil na sociálních sítích, ukazuje Genslera, jak diskutuje o regulaci blockchainu na MIT Bitcoin Expo 2019 v debatě s komisařkou SEC Hester Peirce.

Na akci promluvil, když ještě nebyl předsedou SEC, kde se zasadil o potlačování nepodvodných krypto projektů a odmítání spotových ETF. Nikdo jiný než sám Gensler tehdy kritizoval úplně stejný rozpor, jako později Grayscale a řada dalších v kryptosvětě.

Bitcoinové futures, a myslím, že Ethereum futures a tak dále, budou existovat a bitcoinové ETF neexistují, a to mi připadá trochu nekonzistentní […] Připadá mi to trochu nekonzistentní, řekl Gensler.

I když zákony nejsou úplně stejné, jsou si dost podobné, dodal.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *