Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Demonstranti v Libanonu zapálili centrální banku

Měnová krize v Libanonu vyvolala rozsáhlé protesty zaměřené na centrální banky. Demonstranti projevili svůj hněv tak, že na protest zapálili centrální banku.

Demonstranti zapálili centrální banku

Joyce Karam z média TheNational ze Spojených arabských emirátů oznámila, že libanonská libra (LBP) klesla na více než 5 000 LBP / 1 USD. Kromě propadu měny lidé protestují proti elitám, které dovedly Libanon do ekonomické krize. Karam uvádí: Masivní nezaměstnanost, korupce mezi všemi v politické třídě v zemi. […] Lidé už toho měli dost a dnes večer se to ukazuje na ulicích.”

Demonstranti již v lednu tohoto roku rozbíjeli výlohy své centrální banky. Samotné protesty pak začaly již v říjnu 2019, kdy rezignoval premiér Saad Harírí a země se pak ocitla bez vlády i plánu na záchranu ekonomiky. Od té doby místní měna ztratila přibližně 70 % své hodnoty

Tamní policie údajně ve zvyku rozhánět dav sice výstřely do vzduchu, avšak ostrými náboji.

Nedávné zprávy také naznačují, že rostoucí počet demonstrantů přijímá Bitcoin jako možnost útěku ze selhávajícího libanonského měnového systému. V reakci na špatnou měnovou politiku lidé zapálili centrální banku.

Tip: 3 Výroky o kryptu: Steve Forbes, Brad Garlinghouse a profesor Hong Ki-hoon

Horké léto v Libanonu

Jak informovala agentura Reuters, centrální banka Libanonu ve snaze zastavit pád LBP od pondělí vstřikuje dolary. V pátek agentura uvedla: „Jeden prodejce, který kupoval dolary za 5 000 liber před oznámením, řekl, že cena nyní klesla na 4 500, což naznačuje, že tento krok může pomoci místní měně se ustálit.” Ve stejný den však navzdory tomu Joyce Karam přinesla další update celé situace v Libanonu, když na svém Twitteru napsala:

„# Libanonské osvěžení pro horké léto:

• Ekonomický kolaps v reálném čase,
• protesty násilí,
• hovory MMF se zastavily,
• dolar na 6000 liber,
• žádné dobré možnosti,
• hizballáh nemůže převzít ani si dovolit chaos.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *