Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Disney nabídne fanouškům své klasické ikonické postavičky jako NFT na své nové platformě Disney Pinnacle

Společnost Disney spustí platformu nezaměnitelných tokenů (NFT) s názvem Disney Pinnacle, která bude spuštěna koncem tohoto roku. Kromě klasických postav nabídne třeba i hrdiny ze Star Wars.

Disney společně s Dapper Labs, zabývající se blockchainem a metaverse, zahájí svou vlastní platformu pro obchodování NFT. Podle oznámení ze 14. listopadu společnost Disney tokenizuje své ikonické kreslené postavičky.

Kromě Mickeyho či Donalda a mnoha dalších oblíbených dětských hrdinů na svůj trh NFT, nazvaný Disney Pinnacle, zařadí i další. Platforma tak nabídne třeba ikony od Pixaru, ale i hrdiny a padouchy z galaxie Star Wars, v jedinečném stylu jako sběratelské a obchodovatelné digitální odznaky.

Fanoušci odkudkoli budou moci sbírat dynamické odznaky do svého telefonu a okamžitě a bezpečně mezi sebou obchodovat bez ohledu na to, kde na světě se nacházejí, vysvětlil generální ředitel Dapper Labs Roham Gharegozlou.

Platforma pro obchodování NFT je vytvořena jako mobilní aplikace a koncem roku má být již k dispozici v Apple App Store pro iOS a Google Play Store pro Android.

Disney Pinnacle je postaven na blockchainu kryptoměny Flow, který vytvořil Dapper Labs jako klasickou 1. vrstvu. Síť se již může pochlubit spoluprací se společností Ticketmaster, která se zde rozhodla mintovat vstupenky na akce jako NFT tokeny.

Dapper Labs má historii sahající do roku 2018, kdy byla založena v kanadském Vancouveru. Obdržela investici 15 milionů dolarů od hongkongského tvůrce Web3 Animoca Brands. Firma je také známá svými značkami NFT, jako jsou CryptoKitties a NBA Top Shot.

Společnost Disney v současné době slaví své sté narozeniny s marketingovou kampaní Disney100. Zájemci o postavičky se nemusí spoléhat jen na NFT, pro sběratele totiž mohou být zajímavé i různé fyzické předměty vydávané speciálně k této příležitosti.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *