Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Dlouhodobí investoři drží největší podíl nabídky Bitcoinu (BTC) v historii! Glassnode hovoří o akumulaci

Podle dat společnosti Glassnode dostupná nabídka BTC dosahuje nových historických minim, zatímco se Bitcoin nachází v akumulačním patternu a hodleři válcují trh.

Podle zprávy on-chain analytické firmy roste nelikvidní nabídka Bitcoinu a jeho dlouhodobí držitelé jsou také na vzestupu. Akumulace bitcoinů ze strany investorů obecně a bullish přesvědčení dlouhodobých držitelů vedly k tomu, že jen drobní a střední investoři okamžitě odčerpávají 92 % nově vytěžené nabídky, jak ukazuje následující graf.

Glassnode k tomu uvedla:

Na zádech menších subjektů, které akumulují těženou nabídku bitcoinů, dosáhli dlouhodobí držitelé oproti krátkodobým držitelům nová maxima, což nebylo vidět od července 2023. Kromě solidního poměru dlouhodobých držitelů se snížila i nabídka krátkodobých držitelů na historická minima.

Graf níže ukazuje poměr dlouhodobých hodlerů (LTH) a krátkodobých držitelů Bitcoinu (STH). Patrné je dosažení nového ATH.

 

Snížení nabídky na trhu BTC podle Glassnode pomáhá udržet cenu kryptoměny nad 34 000 USD a poskytuje silný support na úrovni 30 000 dolarů.

Nelikvidní nabídka bitcoinů podle společnosti pokračuje v měsíčních přílivech. Čistý nárůst nelikvidních bitcoinů je 71 000 BTC za měsíc.

Tlak na snižování nabídky zaznamenaný společností Glassnode se pravděpodobně zvýší po halvingu. K půlení těžařských odměn dojde podle současných odhadů již za 159 dní.

Aby byl dlouhodobý bullish obrázek kompletní, na straně poptávky by to mohly být právě spotové ETF fondy, pokud se naplní očekávání části trhu a dojde k jejich schválení v USA. Pokud oba dílky zapadnou do skládačky, mohli by hodleři potenciálně zažít ještě alespoň jeden prudký bull market, jako byly ty v letech 2017 a 2021.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *