Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Z hot wallet australské kryptoburzy CoinSpot zmizely kryptoměny za 2,4 mil. USD! Společnost CertiK hlásí hack

Blockchainová bezpečnostní firma CertiK říká, že vyčerpání 2,4 milionu dolarů z horké peněženky burzy CoinSpot je pravděpodobně výsledkem kompromitování soukromého klíče.

Podle údajů Etherscan dosahují předmětné transakce celkové výše 1 262 etherů v hodnotě cca 2,4 milionu dolarů. Specialisté k tomu uvádějí, že se pravděpodobně jedná o krádež z australské kryptoburzy CoinSpot.

Blockchainový detektiv ZachXBT upozornil na dvě transakce vstupující do údajné peněženky hackerů. Poté vlastník peněženky přemostoval
prostředky do bitcoinové sítě přes ThorChain a Wan Bridge.

Podle společnosti CertiK byl údajný hack kryptoburzy výsledkem „pravděpodobného kompromitování soukromého klíče“ na nejméně jedné (známé) horké peněžence CoinSpot, odkud přesunuté prostředky na údajné peněženky hackerů pochází.

ZachXBT k tomu zveřejnil následující diagram.

Příjemce 1 262 ETH začal provádět sérii převodů. Ve dvou samostatných transakcích majitel peněženky vyměnil 450 ETH za 24 wrappovaných bitcoinůy (WBTC) přes Uniswap a během 10 minut směnil 831 ETH na BTC přes Thorchain.

 

Cílová destinace většiny získaných bitcoinů vedla vyšetřování směrem k ještě většímu podezření na hack.

On-chan stopování BTC ukázalo, že údajný hacker distribuuje získané bitcoiny do několika nových peněženek, přičemž pokaždé převádí menší části finančních prostředků do dalších nových peněženek, což je běžně používaná taktika útočníků.

CoinSpot je největší australská burza fungující již od roku 2013 a v současnosti obsluhuje přibližně 2,5 milionu zákazníků. Burza je regulována australským finančním dohledem AUSTRAC a regulátor jí udělil licenci na digitální měnu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *