Dominance Bitcoinu se Blíží 70 % – Altcoiny ve Výprodejích!

Dominance, Bitcoin, střela, maximum, gangster, news, letí

Aktuální situace na kryptomarketu je pro drtivou většinu kryptoměn nepříznivá. Bull market se aktuálně týká především Bitcoinu, který letí jako střela. Jeho dominance se nyní blíží k 70 %.

Dominance Bitcoinu na dvouletých maximech

Naposledy se dominance Bitcoinu nacházela kolem 70 % na jaře 2017. Na podzim 2017 sice krátkodobě lehce přesáhla 60 %, ale nyní jsme skutečně na více než dvouletém maximu. Již v červnu jsme psali: Bitcoinová Sezóna je v Plném Proudu.

Ethereum, druhá největší kryptoměna podle celkové tržní kapitalizace, je do sité míry zodpovědné za altcoinový ráj v roce 2017. Nyní jeho podíl na kryptomarketu klesl pod 8 %. To je naopak dvouleté minimum. A podobně je na tom převážná část altcoinů, až na výjimky, mezi které patří třeba BNB – token burzy Binance.

Zatímco graf Bitcoinu, který všichni denně sledujeme, zaznamenal v dosavadní části roku 2019 velmi prudký růst, altcoiny jsou o poznání “klidnější”. Níže vidíte celkovou kapitalizaci všech altcoinů, tedy kryptoměn kromě Bitcoinu. Graf kapitalizace altcoinů se narozdíl od BTC pomalu kulatí.

Advertisement

altcoiny, market, dominance, kapitalizace

  • Aktuálně (9. 8. 2019) je podíl Bitcoinu z celkového market capu kryptoměn 69,5 %.
  • To představuje cca 210,5 miliard dolarů z celkové tržní kapitalizace kryptoměn necelých 303 miliard $.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://coinmarketcap.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.