Úterý, 5 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

FBI varuje kryptohodlery před nárůstem podvodů v souvislosti s Covid-19

FBI očekává nárůst podvodů s kryptoměnou souvisejících s pandemií COVID-19. Uvádí to ve své tiskové zprávě ze dne 13. 4. 2020. Zde se dále píše:  „Na celém světě není jen mnoho poskytovatelů služeb virtuálních aktiv, ale také tisíce kryptoměnových kiosků po celém světě, které zločinci využívají k usnadnění svých programů. Mnoho tradičních finančních zločinů a programů praní peněz je nyní organizováno prostřednictvím kryptoměn.“

FBI doporučuje – buďte v pozoru

Podvodníci cílí na všechny věkové skupiny. Využívají přitom zvýšený strach a nejistotu během pandemie COVID-19, aby ukradli vaše peníze a prali je prostřednictvím komplexního kryptoměnového ekosystému.” „a celém světě není jen mnoho poskytovatelů služeb virtuálních aktiv, ale také tisíce kryptoměnových kiosků po celém světě, které zločinci využívají k usnadnění svých programů. Uvádí FBI a dodává, že „mnoho tradičních finančních zločinů a programů praní peněz je nyní organizováno prostřednictvím kryptoměn.

Jedná se o zločiny, jako jsou pokusy o vydírání. Známé jsou e-maily nebo dopisy, ve kterých podvodníci tvrdí, že mají přístup k vašim osobním informacím nebo znalostem vašich „špinavých tajemství,“ a požadují platbu v bitcoinech. V souvislosti s Covid-19 FBI zaznamenala nové podvody, kdy korespondence vyhrožuje, že infikuje příjmce pošty i jeho rodinu koronavirem, pokud nepošle požadované prostředky na bitcoinovou peněženku.

Další podvody nabízejí práci z domova. Uchazeče však požádají o přijetí “daru,” který mají převzít na svůj účet a následně vložit do bitcoinového bankomatu. Takzvaný „dar“ jsou pravděpodobně peníze ukradené ostatním,” uvádí zpráva FBI. Ta dále zmiňuje například také investiční podvody pomocí ICO a nabídek, „které se zdají příliš dobré na to, aby to byla pravda.”

Tip: 51% útok na Bitcoin by stál 630 000 USD za hodinu! Jak je na tom Ethereum a další altcoiny?

Závěr

FBI říká, že existují legitimní charitativní organizace, investiční platformy a weby, které přijímají platby v kryptoměně. Nicméně podle ní by měl být „tlak na použití virtuální měny považován za významnou červenou vlajku.” A přidává další tipy, jak se proti těmto podvodům chránit:

  • Před odesláním plateb / darů ověřte, zda je prodejce / charita legitimní, a přijímá kryptoměnu.
  • Proveďte rozsáhlý výzkum potenciálních investičních příležitostí.
  • Nepoužívejte své osobní bankovní účty pro činnosti související s podnikáním z domova ani neposkytujte informace o svém bankovním účtu někomu, kdo není na účtu uveden.
  • Před vyplacením pokusů o vydírání i před převedením peněz na kryptoměnu se obraťte na orgány činné v trestním řízení.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *