Středa, 29 listopaduVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Francouzský tvůrce NFT projektu Mutant Ape Planet přiznal vinu za spáchání podvodu ve výši 3 milionů dolarů

Francouzský vývojář Aurelien Michel se přiznal u federálního soudu v USA k podvodu, který se týká NFT sbírky Mutant Ape Planet. Žalobci počítají s trestní sazbou až 5 let, zatímco obviněný tvůrce již souhlasil se zaplacením 1,4 milionu dolarů.

Vývojář stojící za sbírkou nezaměnitelných tokenů (NFT) Mutant Ape Planet – knockoffem Mutant Ape Yacht Club NFT – se v úterý přiznal k ošizení kupujících při tzv. rug pullu. Podle amerického ministerstva spravedlnosti mu podvod vynesl téměř 3 miliony dolarů.

Aurelien Michel je francouzský občan, který žil ve Spojených arabských emirátech. Byl zatčen začátkem tohoto roku v New Yorku a nyní mu hrozí mu až pět let vězení a souhlasil s propadnutím majetku ve výši 1,4 milionu dolarů, uvedl americký prokurátor pro východní obvod New Yorku.

Naše kancelář si je plně vědoma toho, že kriminální aktéři využívají neustálého tempa inovací v prostoru digitálních aktiv a touhy investorské veřejnosti zapojit se do kryptoměn, aby páchali rozsáhlé podvody, řekl americký prokurátor Breon Peace.

Podle žalobců Michel a jeho spoluspiklenci prodávali Mutant Ape Planet NFT investorům tak, že jim falešně slibovali odměny a výhody určené ke zvýšení poptávky po sbírce. Následně podle ministerstva spravedlnosti (DOJ) „záměrně nedodrželi tyto sliby a odklonili výnosy v hodnotě milionů dolarů pro svůj osobní prospěch.”

Zatímco Michel údajně prodával vysněné NFT podpořené odměnami a výhodami, podvedl investory a proměnil jejich sen v noční můru podvodů a ztrát, uvedl Thomas M. Fattorusso, zvláštní agent odpovědný za vyšetřování trestných činů IRS v New Yorku.

Neexistuje žádná omluva pro tento druh chamtivosti a dnešní přiznání viny přivádí Michela o krok blíže k realizaci jeho vlastní noční můry – za mřížemi.

Kolekce Mutant Ape Planet – která byla mezitím odstraněna z platformy NFT OpenSea – kdysi obsahovala 6 797 NFT vyražených na blockchainu Ethereum. V lednu 2023, přibližně v době Michelova zatčení, průměrná cena a celkový objem prodeje kolekce klesly téměř na nulu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *