Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Úterní propad Bitcoinu podnítil největší likvidaci longů od srpna! Pákoví tradeři prodělali přes 300 milionů USD

Brutální ztráty traderů, kteří obchodují s pákou, způsobil náhlý cenový výkyv, ke kterému došlo v úterý, kdy cena BTC rychle klesla přibližně o 1 500 dolarů. Denní likvidace longů dosahovaly stovek milionů dolarů.

Cena Bitcoinu za poslední měsíc prudce rostla, což většina investorů přisuzovala obnovené mánii okolo ETF fondů. Za posledních 30 dní BTC posílil z méně než 28 000 USD na cca 38 000 dolarů.

Růst ceny hlavní kryptoměny o více než deset tisíc dolarů za měsíc vystřídala korekce, která nachytala pákové tradery na švestkách. Obchodníci v úterý prožili největší výplach longů za poslední tři měsíce, při kterém celkové ztráty obchodníků s pákou přesáhly 307 milionů dolarů podle dat CoinGlass.

Tím se úterní množství zlikvidovaných longů za jediný den stalo nejvyšším od 17. srpna. Naposledy bylo tolik pozic sázejících na růst ceny zlikvidováno, když cena BTC během několika minut spadla 28 000 USD na přibližně 25 000.

Pro obchodníky byl propad překvapením vzhledem k pozitivní cenové akci za poslední týdny, kdy BTC těžil z očekávání možného schválení spotového bitcoinového ETF fondu v USA. Tradičně se pád BTC rozšířil napříč ostatními kryptoměnami, včetně poklesu Etherea (ETH) o 6 % pod 2 000 USD.

K likvidacím dochází, když je burza nucena uzavřít pákovou obchodní pozici z důvodu částečné nebo úplné ztráty marže obchodníka, neboli peněz v záloze. Takový obchod je neúspěšný a obchodník přichází o peníze. Vykopnutí traderů z pozic prohlubuje volatilitu, protože jsou obchodníci přinuceni zavírat své pozice opačným obchodem – v případě longů prodejem.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *