Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Gary Gensler se stále snaží zavděčit odpůrcům kryotoměny: SEC neschválila ani nepodpořila Bitcoin, uvedl

Zdá se, že předseda SEC Gary Gensler se po schválení 11 žádostí o ETF alibisticky podlézá svým hyptotetickým politickým mecenášům nepřátelským ke kryptoměně.

Gensler varoval, že jeho agentura stále nepodporuje bitcoiny, přestože schválila několik spotových bitcoinových ETF. Oficiální regulační zelená přišla ve středu 10 ledna 2024.

Fondy podložené reálnými jednotkami BTC by se přitom podle odborníků mohly na začít obchodovat možná ještě dnes, protože jejich zalistování na americké burze cenných papírů již nic nebrání.

Předseda Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států Gary Gensler zopakoval, že jeho agentura stále nepodporuje bitcoiny.

Zatímco jsme dnes schválili kotaci a obchodování určitých spotových bitcoinových ETP akcií, neschválili jsme ani nepodpořili bitcoiny, uvedl Gensler.

Tato skutečnost je všem veskrze jasná a není nám známo, že by kdokoli z kryptosvěta či mimo něj očekával, že SEC nějakým způsobm schválí Bitcoin, ať už to znamená cokoli.

Tato slova však lze připsat snaze Genslera jaksi omluvit krok komise, který byl podle řady odborníků neodvratný, před svými politickými podporovateli, kteří od něj mohou vyžadovat probíhající potlačování kryptoprůmyslu.

Předseda SEC při příležitosti historického schválení spotových Bitcoin ETF fondů zopakoval svůj nepřátelský postoj ke kryptoměně a postavil do kontrastu „spekulativní“ povahu Bitcoinu s užitečností drahých kovů, jako je zlato, stříbro a platina.

Byť podle odborníků přibývá důkazů o opaku, šéf agentury pokračoval sděliením veřejnosti, že je podle něj Bitcoin využíván k nezákonné činnosti.

Ačkoli jsme hodnotově neutrální, poznamenal bych, že podkladová aktiva v ETP kovů mají spotřebitelské a průmyslové využití, zatímco Bitcoin je naproti tomu primárně spekulativní, nestálé aktivum, které se také používá k nezákonné činnosti včetně ransomwaru, praní špinavých peněz, obcházení sankcí a financování terorismu

Podle Genslera však navzdory načasování jeho diskutabilním až pobuřujícím výrokům komise zůstává neutrální a nezohledňuje konkrétní společnosti, investice nebo aktiva, která jsou základem produktu obchodovaného na burze.

Investoři by měli zůstat opatrní ohledně nesčetných rizik spojených s bitcoiny a produkty, jejichž hodnota je spojena s kryptoměnami, dodal ještě Gensler v rámci svého komentáře ke schválení ETF.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *