Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoměny jsou nadále žumpami podvodů, manipulace a kriminality, zlobí se neziskovka Better Markets

Schválení spotových bitcoinových ETF vyvolává bouřlivé reakce. Někteří v reakci na ně dupou nohama a křičí, jiní oslavují.

Zatímco velká část kryptoměnové komunity přijala zprávu o schválení ETF v USA jako milník v akceptaci kryptoměn, ne všichni byli tímto rozhodnutím komise SEC potěšeni.

V prohlášení komisařka SEC Caroline Crenshaw – jedna ze dvou komisařek, které hlasovaly proti schválení – napsala, že krok agentury dát zelenou investičním nástrojům založeným na Bitcoinu byl „nezdravý a ahistorický.“

Dále ohledně burzovně obchodovaných fondů (ETF), resp. produktů (ETP) uvedla:

Obávám se, že tyto produkty zaplaví trhy a přistanou přímo na penzijních účtech amerických domácností, které si nejméně mohou dovolit přijít o své úspory kvůli podvodům a manipulacím, které se objevují na spotových bitcoinových trzích a budou mít dopad na ETP. Globální spotové trhy, na kterých jsou založeny bitcoinové ETP, jsou poškozeny podvody a manipulací, jsou koncentrované a bez dostatečného dohledu.

Další, kdo nebyl se schálením spokojen, je neziskovka Better Markets, která rovněž nešetřila slovy kritiky. Ve svém vyjádření hovořila o žumpách a o svém názoru na hodnotu Bitcoinu.

Dnešní akce SEC na tomto bezcenném finančním produktu nic nezměnila: bitcoiny a kryptoměny stále nemají žádné legitimní využití; zůstaly preferovaným produktem spekulantů, hazardních hráčů, predátorů a zločinců; a nadále jsou žumpami podvodů, manipulace a kriminality, uvádí neziskovka.

Kráce před přijetím ETF generální ředitel Better Markets Dennis Kelleher žádal SEC, aby žádosti zamítla s tím, že podle něj povedou k masivní újmě investorů.

Svá slova nenávisti k Bitcoinu při této příležitosti přednesl také dlouholetý kritik Bitcoinu, který se roky věnuje pokusům o vybudování propasti mezi investory do zlata a digitální měny.  Peter Schiff hovořil o „nevolnictví, stagnaci a podrobení se tyranii zdiskreditovaných idejí ze středověku.“

Je jen škoda, že samotný Bitcoin nemá žádnou skutečnou užitečnost v reálném světě, jako má zlato, dodal Schiff.

Americká komise pro cenné papíry a burzy oficiálně schválila první regulovaný spot Bitcoin ETF ve Spojených státech

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *