Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Generální ředitel Coinbase podlézá americkým úřadům a regulátorům, chce uzavřít kapitolu “špatných aktérů”

“Bad actors” – temná kapitola kryptosektoru může být uzavřena poté, co proběhla nedávná vynucovací akce proti těmto špatným aktérům, jako je Binance nebo bývalá kryptoburza FTX, navrhuje Armstrong.

Šéf americké kryptoburzy Coinbase (COIN) Brian Armstrong se vtírá do přízně regulačních orgánů svými novými výroky po přiznání šéfa konkurenční platformy Binance k obcházení předpisů proti praní peněz a financování terorismu.

Kryptosektor podle šéfa Coinbase může uzvařít kapitolu špatných hráčů poté, co konkurenční FTX zkolabovala a Binance zaplatila pokutu 4,3 miliardy dolarů. Armstrong v rozhovoru s novináři na Global Investment Summit v Londýně uvedl:

Určitě bylo v kryptoměnách několik špatných aktérů a myslím, že jsme nedávno měli chvilku s vynucovací akcí proti Binance, která nám umožňuje otočit stránku a uzavřít tuto kapitolu krypto historie.

Takové výroky se zdájí být z úst šéfa kryptoměnové burzy pokrytecké, zejména v případě, že Coinbase rovněž čelí žalobě americké komise pro cenné papíry a burzy, stejně jako její konkurenční burza. Binance navíc nebyla pokutována za podvody či prohřešky proti zákazníkům (není znám žádný případ podvodu), ale za určité mezery v AML a KYC procesech ověřování totožnosti, které však většinu zákona dbalých uživatelů kryptoměn spíše otravují a ohrožují, zatímco zločinci si cestu najdou vždy.

Podlézání regulátorům pokračovalo výrokem šéfa Coinbase, že trestní stíhání proti Binance a kdysi populární, ale nyní zkrachovalé kryptoburze FTX ukazují, že přesunout vaše podnikání do zahraničí nefunguje.

„Někdy je snadné rychle dosáhnout velkého úspěchu obcházením pravidel, ale vždy se vrátíte zpět do reality,“ prohlásil šéf Coinbase s tím, že je čas, aby společnosti se sídlem v USA, které od začátku dodržovaly předpisy, rostly. Zjevně tak odkazuje na své vlastní podnikání, kterému mohly akce úřadů proti konkurenci pomoct.

Po těchto slovech s začíná ukazovat, že začalo nové období pokrytectví. Armstrong také zmínil, že závod o spuštění spotového bitcoinového ETF je pro toto odvětví „monumentální.“

Přinese to nové zdroje kapitálu do kryptoměn, které se dnes nemohou přímo účastnit, a myslím, že by to byl legitimizující výsledek pro sektor, dodal.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *