Grayscale nevylučuje žalobu, pokud SEC neschválí její ETF na Bitcoin

grayscale, šedý, temný

Grayscale Investments naznačila, že by mohla pohnat americkou Komisi pro burzy cenných papírů (SEC) k soudu, pokud regulační agentura zamítne její návrh spotového bitcoinového ETF.

Všechny možnosti jsou na stole

Kryptoinvestiční gigant by rád přetavil svůj bitcoinový fond GBTC na burzovně obchodovatelný fond (ETF). Jde o největší kryptoměnový fond současnosti. Příslušná žadost je na stole SEC od října minulého roku.

Regulátor si s rozhodnutím o osudu žádosti dává na čas, což odpovídá standardnímu tempu, jakým SEC rozhoduje o všech podobných žádostech. Schválení není vůbec jisté, protože předseda SEC Gary Gensler v minulosti několikrát naznačil, že upřednostňuje ETF podložený futures na bitcoiny před produktem, který drží Bitcoin přímo.

Dosud SEC zamítla všechny žádosti o spotový Bitcoin ETF, jak se nazývá burzovní fond naplněný fyzickým Bitcoinem. Na burze v New Yorku se naopak obchodují již tři ETF podložené bitcoinovými futures.

Schválení spotového ETF na BTC by přitom umožnilo institucionálním i drobným investorům investovat do regulovaného produktu, který přímo drží BTC. To může být výhodné i z hlediska daně. Očekává se, že rozhodnutí o žádosti Grayscale ETF bude učiněno do 6. července.

„Myslím, že všechny možnosti jsou na stole,“

..odpověděl generální ředitel společnosti Michael Sonnenshein na otázku, zda Grayscale podnikne právní kroky v případě nechválení žádosti.

Sonnenshein považuje schválení bitcoinového futures ETF ze strany SEC za významný pokrok. Investoři však podle něj touží po dalších možnostech a dodává, že „ve skutečnosti je nyní v USA více než 800 000 účtů, které všechny trpělivě čekají, až je převedou na ETF.“

Advertisement

Pro generálního ředitele firmy není otázkou zda bude schválen spotový bitcoinový ETF, ale kdy. Grayscale svou žádost podpořila spuštěním veřejné kampaně. Cílem je získat veřejnou podporu, která by přesvědčila SEC, aby schválila její fyzicky krytý bitcoinový fond obchodovaný na burze cenných papírů.

TIP: Každý čtvrtý americký investor má Bitcoin! Neuvěřitelné výsledky studie Grayscale

Závěr

Pro mnohé bude schválení spotového ETF na Bitcoin ve Spojených státech významným milníkem. Ve skutečnosti byl takový investiční produkt již před časem schválen na několika místech po celém světě, včetně sousední Kanady. Mezi komentátory zazněl i názor, že USA tímto odkládáním poskytuje konkurenční výhodu jiným zemím.

Proč Bitcoin neopustí proof-of-work, jak si přejí klimatické skupiny

MicroStrategy si bere půjčku 205 mil. $ zabezpečenou bitcoiny, aby nakoupila další bitcoiny

Hodleři si dokoupili Ethereum za téměř 13 miliard dolarů během pár týdnů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.