Každý čtvrtý americký investor má Bitcoin! Neuvěřitelné výsledky studie Grayscale

hodl, hodlují, hodlovat, hodler, btc, art

Přibližně každý čtvrtý dotázaný americký investor drží bitcoiny (BTC). Pozoruhodná studie mapuje posun za poslední rok.

26 % amerických investorů

Jedno konkrétní aktivum je natolik populární, že ho drží jeden americký investor ze čtyř. Podle studie provedené společností Grayscale Investments – největším světovým správcem digitálních aktiv – již nějaké bitcoiny vlastní 26 % všech investorů v USA.

Navzdory víkendovému krátkodobému výplachu má primární kryptoměna zatím za sebou velmi úspěšný rok. V tuto chvíli platí, že se její tržní cena zvýšila přibližně o 70 % ve srovnání s prvním dnem roku 2021. Bitcoinu vyjadřuje podporu stále více vlivných jmen…

I tyto skutečnosti mohly mít vliv na to, kolik Američanů dnes vlastní BTC. Každý čtvrtý investor hlavní kryptoměnu zařadil do protfolia a téměř 60 % všech účastníků uvedlo, že mají zájem o kryptoinvestice. To naznačuje, že procento vlastníků by se mohlo nadále zvyšovat.

Kdo podporuje BTC

Během několika posledních měsíců mnoho prominentních osobností předvedlo podporu Bitcoinu a kryptoprůmyslu. Kryptoměnu podporuje Paul Tudor Jones, Barry Sternlicht, Orlando Bravo, senátorka Cynthia Lummis , Francis Suarez (starosta Miami), Eric Adams (starosta New Yorku) a mnozí další.

Také již v odvětví působí mnohé instituce a velké společnosti. MicroStrategy je nejjasnějším příkladem, protože firma využívá každou příležitost k nahromadění více bitcoinů. Zajímavý je nepochybně také Salvador a jeho v zásadě revoluční bitcoinové projekty.

Přílivová vlna

Studie Grayscale se na první pohled může zdát bezmála neuvěřitelná. 1 ze 4 investorů je podle závěrů v podstatě hodler. Protiinflační svobodné internetové měně podle všeho nahrála i situace okolo pandemie COVID-19 a následné finanční dopady a tisk peněz.

Studie dále říká, že 55 % současných BTC hodlerů ve Státech naskočilo do rozjetého vlaku během posledních 12 měsíců. Podobné procento připustilo, že považuje přední kryptoměnu spíše za nástroj pro ukládání hodnoty, než za měnu.

„Výsledky studie Bitcoin Investor Study z roku 2021 potvrzují, že více investorů vidí v přidávání bitcoinů a digitálních měn do svých investičních portfolií dlouhodobou hodnotu,“ uzavírá Michael Sonnenshein, generální ředitel společnosti Grayscale Investments.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Nová studie přinesla pozoruhodné výsledky ohledně toho, jak blízko má ke kryptoměně běžný americký investor. Bitcoin již není výsadou mladých můžů, ale drží ho neuvěřitelných 26 % amerických investorů. Procento lidí ve věku 55 až 64 let, kteří mají zájem o bitcoiny, vzrostlo za rok z 30 % na 46 % a roste také nadšení mezi ženami.

Advertisement

Pokud jde o příčiny tohoto vývoje, mnozí odborníci přisuzují stěžejní roli omezenému množství 21 milionů jednotek BTC, ale i problémům současného ekonomického systému.

 

Bitcoinové velryby nakumulovaly BTC za 3,4 mld. $ během paniky na trhu

Propadu ceny Bitcoinu napomohly likvidace pozic za 2,5 mld. $: Zprávy týdne

Coinbase Cloud: Chceme být kryptoměnovým Amazon Web Services (AWS)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.