Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Hackeři převzali oficiální vládní stránky Indie, Vietnamu a dalších, aby okradli uživatele peněženky MetaMask

Oficiální vládní webové stránky několika jurisdikcí po celém světě byly napadeny hackery a přesměrovány na falešné webové stránky MetaMask.

Podvody zacílené na uživatele kryptoměnové peněženky MetaMask používají URL adresy webových stránek vlastněných vládou k podvodu obětí a přístupu k jejich zůstatkům digitálních aktiv

MetaMask je oblíbená ethereová peněženka využívaná i k přístupu k DeFi službám. Díky tomu se dlouhodobě stává cílem podvodníků. Ti často využívají webové stránky, které požadují přístup k peněženkám MetaMask a hledají cesty, jak na tyto podvodné stránky přilákat uživatele.

Grayscale vyhrála zásadní soudní spor proti SEC, odvolací soud zrušil zamítnutí žádosti přeměny GBTC na ETF

Oficiální vládní webové stránky Indie, Nigérie, Egypta, Kolumbie, Brazílie, Vietnamu a dalších jurisdikcí byly napadeny, aby přesměrovaly návštěvníky na zmíněný typ podvodných webů.

Jakmile uživatel přistoupí ke kterékoli podvodné stránce z vládních webů, může ho před krádeží varovat vestavěný bezpečnostní prvek Microsoft Defender, který upozorní na phishing.

Pokud se uživate rozhodne varování ignorovat, přivítá ho webová stránka podobná oficiální stránce peněženky MetaMask.io. Falešné webové stránky požádají uživatele, aby propojili své peněženky MetaMask pro přístup k různým službám na platformě.

Na obrázku níže vidíme srovnání falešných a původních stránek kryptopeněženky.

Propojení peněženek MetaMask na takových webových stránkách dává podvodníkům úplnou kontrolu nad aktivy drženými v dotčených peněženkách uživatelů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *