Pátek, 29 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

SWIFT na cestě k řešení problému fragmentace aktiv: integrace blockchainu je věrohodnější než CBDC

Společnost SWIFT spolupracuje s kryptoměnou Chainlink (LINK) na propojení existujících systémů s blockchainy. Platební gigant současně uvádí, že jde o lepší cestu, než spojování CBDC s tokenizovanými aktivy v jediné účetní knize.

SWIFT nedávno uvedl, že může propojit tradiční finance s blockchainy a vyřešit problém interoperability mezi různými blockchainovými sítěmi.

Společnost vydala zprávu, kterou nazvala Propojení blockchainů: Překonání fragmentace tokenizovaných aktiv. Ve zprávě uvedla, že přístup, který propojuje stávající systémy s blockchainy, je pro vývoj trhu v blízké budoucnosti „věrohodnější“ ve srovnání se spojením digitálních měn centrálních bank (CBDC), tokenizovaných vkladů a aktiv v jedné jednotné účetní knize.

Grayscale vyhrála zásadní soudní spor proti SEC, odvolací soud zrušil zamítnutí žádosti přeměny GBTC na ETF

SWIFT věří, že dokáže vyřešit „nedostatek zabezpečené interoperability,“ který panuje napříč jednotlivými blockchainovými sítěmi. Podle finančního giganta způsobuje neefektivitu a vede ke špatné uživatelské zkušenosti.

Společnost chce vyřešit fragmentaci digitálních aktiv a jejich propojení s bankami ve spolupráci s různými finančními institucemi a poskytovatelem blockchain oracle sítě Chainlink. SWIFT také prozradil, že plánuje poskytnout jediný bod přístupu k více sítím pomocí stávající infrastruktury.

Naše experimenty jasně ukázaly, že stávající bezpečná a důvěryhodná infrastruktura Swift může poskytnout centrální bod připojení, odstranit obrovskou překážku ve vývoji tokenizace a uvolnit její potenciál, uvedl ředitel SWIFT pro inovace Tom Zschach.

Společnost však uznala, že existují významné regulační překážky, které bude nutné nejprve překlenout.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *