Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Japonský regulátor zruší zdanění nerealizovaných zisků z kryptoměn, oddechnout by si mohly právnické osoby

Japonská agentura pro finanční služby navrhla vyhovět tamním společnostem, na které bolestivě dopadá nešťastně zvolený princip danění kapitálových zisků z kryptoaktiv.

Hlavní finanční regulátor Japonska, Financial Services Agency (FSA), se rozhodl vzít kryptoregulaci do vlastních rukou. Podle navrhovaných změn by byly domácí firmy osvobozeny od daně z nerealizovaných zisků ke konci roku z kryptoměn.

Dosud přitom na státní úrovni Japonska platí, že společnosti držící kryptoměny na konci zdaňovacího období vyhodnocují hodnotu držených digitálních aktiv a v případě jejího zvýšení jsou povinny nerealizované zisky zdanit jako jakýkoli jiný vý, přestože již následující rok jejich hodnota může snadno spadnout o vyšší desítky procent.

FSA podal 31. srpna 16stránkový návrh. Nejzajímavější část dokumentu je zmíněný požadavek osvobodit domácí firmy od daně z „nerealizovaných zisků.“

Youtuber byl zbaven jména kvůli drogám: Značka BitBoy Crypto již nebude zahrnovat Bena Armstronga

Podle agentury návrh podpořilo Ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu, což významně zvyšuje naději na jeho přijetí. Podle regulátora reforma zlepší prostředí pro rozvoj Web3 a podpoří začínající podniky, které využívají technologii blockchain.

Po revizi daňového režimu již delší dobu volají příznivci kryptoměn v Japonsku, včetně Japonské blockchainové asociace (JBA). Mezi další změny, které kryptonadšenci chtějí, patří osvobození při směně krypto za krypto.

Drakonickou 39% daň z kryptoměn na Slovensku vystřídá rozumné zdanění a 7% daň při prodeji po 1 roce od nákupu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *