Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hongkong umožňuje vydávat tokenizované cenné papíry za stejných pravidel jako tradiční: SFC o regulaci

Hongkongský regulátor cenných papírů – Hongkongská komise pro cenné papíry a futures (SFC) – vydal dva oběžníky k regulaci tokenizace cenných papírů. Tokeny mají zelenou!

Oběžníky zveřejněné komisí nabízejí pokyny zprostředkovatelům podílejícím se na tokenizaci cenných papírů a nastiňují kritéria pro tokenizaci investičních produktů schválených SFC. Regulace se údajně nijak neliší od běžných cenných papírů.

Regulátor uvedl, že považuje tokenizované cenné papíry za tradiční cenné papíry s tokenizační vrstvou. V důsledku toho se přesné právní a regulační požadavky, které se vztahují na konvenční trhy s cennými papíry, vztahují i ​​na tokenizované cenné papíry.

To mimo jiné znamená, že nabídka tokenizovaných cenných papírů musí dodržovat režim prospektu podle nařízení o obchodních společnostech a nařízení o cenných papírech a termínových obchodech s cennými papíry týkající se nabídek investic. Zprostředkovatelé, kteří poskytují poradenství v oblasti tokenizovaných cenných papírů, spravují tokenizované fondy a usnadňují obchodování na sekundárním trhu na platformách pro obchodování s virtuálními aktivy, pak musí splňovat stávající požadavky na výkon činnosti související s cennými papíry.

Zatímco Čína s velkou mediální pozorností po celém světě před časem zakázala obchodování digitálních aktiv, Hongkong se jeví jako jakési okno země do světa finančních technologií v čele s digitálními měnami. Za zmínku stojí, že již v únoru Hongkongský měnový úřad vydal světový inaugurační tokenizovaný zelený dluhopis, který získal přibližně 100 milionů dolarů.

Jedna zvláštnost pak pro tokeny přece jen platí. Vzhledem k jejich digitální povaze musí platformy, které je vydávají, zavést bezpečnostní opatření zejména proti případným krádežím a podobně.

Regulační orgán objasnil, že přezkoumává různé návrhy týkající se tokenizace investičních produktů, včetně těch, které se týkají primární nabídky a sekundárního obchodování tokenizovaných produktů na platformách pro obchodování s virtuálními aktivy s licencí SFC.

Uvádí:

SFC vidí potenciální výhody tokenizace pro finanční trhy, zejména ve zvýšení efektivity, zvýšení transparentnosti, zkrácení doby vypořádání a snížení nákladů na tradiční finance, ale je si také vědom nových rizik vyplývajících z používání této technologie.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *