Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Sam Bankman-Fried shledán vinným ve všech 7 bodech obžaloby z multimiliardového podvodu FTX a Alameda

Porota shledala zakladatele a bývalého CEO kryptoburzy FTX vinným z obžaloby týkající se mimo jiné podvodů zákazníků kryptoburzy FTX. Hrozí mu desítky let vězení!

Bankman-Fried byl shledán vinným ve všech sedmi bodech obžaloby proti němu, včetně podvodu s cennými papíry a spiknutí za účelem spáchání bankovního podvodu proti zákazníkům FTX a Alamedy. Další body zahrnují spiknutí za účelem spáchání podvodu s cennými papíry proti investorům FTX či spiknutí ke spáchání komoditních podvodů proti zákazníkům FTX.

K vynesení rozsudku stačily pouhé 4 hodiny. Porota rozhodla, že je Bankman-Fried zodpovědný za “černou díru” v rozpočtu společností FTX a Alameda, které se do této pomyslené propasti propady, společně s důvěrou, ale i pěnzi obchodních partnetů a zákazníků. Bankman-Fried byl zatčen v prosinci po epickém kolapsu jeho bývalého kryptoimpéria.

Podle žalobců krádeže miliard dolarů v zákaznických vkladech FTX posložily na nákup investic, splácení úvěrů, politických darů a nemovitostí…

Bývalý technologický ředitel FTX Gary Wang, bývalý vedoucí technického oddělení Nishad Singh a bývalá generální ředitelka společnosti Alameda Caroline Ellisonová u soudu svědčili proti Bankmanovi-Friedovi a uvedli, že plnili jeho příkazy.

Bankman-Fried vypověděl, že nikoho vědomě nepodvedl, ačkoli připustil, že v jeho společnostech došlo k „významným nedopatřením.“ Podstatnou část viny navíc u soudu přiřkl na konto svých výše zmíněným spolupracovníků. Sám podvody nepřiznal, pouze určité blíže neurčité pochybení:

Mnoho lidí bylo poškozených – zákazníci, zaměstnanci. A společnost skončila v úpadku. Udělal jsem řadu malých i větších chyb.

Na tiskové konferenci před soudem americký prokurátor jižního okresu New Yorku Damian Williams nazval zločiny Bankmana-Frieda „mnohamiliardovým schématem, které z něj udělalo krypto – krále“ a jedním z největších finančních podvodů v americké historii.

K soudu se SBF vrátí k vyslechnutí rozsudku soudce okresu New York Lewise Kaplana 28. března 2024. Vládní žalobci doporučí trest, ale poslední slovo bude mít soudce Kaplan. Většina ze sedmi bodů obžaloby má trestní sazbu v rozmezí 5 až 20 let.

Očekává se však, že se obhájci proti verdiktu odvolají.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *