Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Společnost PayPal bude vysvětlovat regulátorovi, SEC si ji předvolala kvůli stablecoinovým platbám PYUSD

PayPal byl první velkou fintech firmou, která přijala digitální měny pro platby a převody. Platební společnost v srpnu uvedla na trh svůj stablecoin PYUSD poté, co již dříve začala s podporou kryptoměn.

Platební gigant PayPal obdržel předvolání od Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) týkající se jeho stablecoinu vázaného na americký dolar.

V novém dokumentu PayPal říká, že regulační agentura vydala předvolání ohledně PYUSD, stablecoinu firmy krytému dolary, který byl uveden na trh začátkem tohoto roku.

Uvádí:

1. listopadu 2023 jsme obdrželi předvolání od americké SEC Division of Enforcement týkající se stablecoinu PayPal USD. Předvolání požaduje předložení dokumentů. V souvislosti s touto žádostí spolupracujeme s SEC.

PayPal dále říká, že kvůli regulatorní nejistotě kolem stablecoinů mohou oni i emitenti PYUSD čelit značným nákladům na „provozování a dodržování předpisů“ a poškození pověsti, pokud bude PYUSD někdy považován za cenný papír.

Regulační zacházení se stablecoiny se vyvíjí a přitáhlo značnou pozornost legislativních a regulačních orgánů po celém světě, včetně SEC. Existuje nejistota ohledně toho, jak by se probíhající změny federálních, státních a mezinárodních zákonů a předpisů vztahovaly na stablecoiny v praxi, a my a emitent PYUSD můžeme čelit značným nákladům na zprovoznění a splnění jakýchkoli dalších nebo změněných požadavků.

Pokud my nebo emitent PYUSD nedodržíme předpisy, požadavky, zákazy nebo jiné povinnosti, které se na nás vztahují, můžeme čelit regulačním nebo jiným donucovacím opatřením, potenciálním pokutám a dalším důsledkům. Kromě toho bychom mohli čelit poškození reputace prostřednictvím našeho vztahu s emitentem PYUSD, pokud by emitent PYUSD musel čelit regulační kontrole nebo pokud by byl PYUSD považován za cenný papír.

PYUSD, stablecoin postavený na přední smart kontraktové platformě Ethereum (ETH) a vydaný společností Paxos Trust, byl spuštěn v srpnu jako prostředek ke zlepšení plateb na PayPalu. Společnost tímto krokem potvrdila svůj pro-krypto postoj. Nyní se za to však bude v USA muset obhajovat.

Společnost své možné regulační problémy oficiálně zveřejnila 2. listopadu ve své finanční zprávě za 3. čtvrtletí, paradoxně podané komisi SEC. Jde o další společnost zaměřenou na krypto, u které není podezření na jakýkoli podvod, která se potenciálně dostává do vážných potíží s komisí. SEC takto podle komisařky Peierceové zničila společnost LBRY, která v návaznosti na vysoké soudní výlohy nedávno oznámila bankrot.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *