Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Hlavní právník společnosti Ripple kvituje kritiku zničení LBRY a říká, že by Peierceová měla oslovit soud

Nejvyšší právník společnosti Ripple naléhá na komisařku Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Hester Peirceovou, aby udělala krok navíc a podpořila LBRY u soudu proti SEC, která společnost podle komisařky svou žalobou zničila.

Hester Peirceová by se měla hlasitěji vyjádřit proti nepřátelskému přístupu regulátora vůči kryptoprůmyslu, říká hlavní právní zástupce Ripple Stuart Alderoty. Reaguje tak na otevřený dopis komisařky SEC z minulého týdne.

Pierceová se vyjádřila proti současné politice a krokům komise, čímž opět podpořila svůj dlouhodobý postoj. V dopise zaujala jasný nesouhlas ohledně žaloby SEC proti platební síti pro sdílení souborů založené na blockchainu LBRY, kterou regulátor podal v roce 2021 na základě obvinění, že společnost prodala kryptoaktiva jako neregistrované cenné papíry.

V reakci na prohlášení se hlavní právní zástupce Ripple Stuart Alderoty ptá komisařky, zda možná není čas, aby podala amicus brief na obranu LBRY nebo jiných případů v kryptoprůmyslu.

Děkuji, komisařko. Když vidíte, že nespravedlnosti jako je tato pokračují v případech nepodvodů (zatímco spotřebitelé čekají na nápravu skutečných podvodů), možná je čas nechat běžná pravidla protokolu jít stranou a mluvit nahlas a dříve? Možná dokonce s amicus briefem?”

Stejný názor sdílel také právník John Deaton, který zastupoval 75 000 držitelů XRP během svého amicus curiae v soudním sporu SEC proti Ripple. Komisařce peirceové vzkázal:

Nesouhlasné názory a otevřené dopisy kritiky jsou skvělé a ceněné. Určitě, lepší než nic.

Ale možná je čas vystoupit z vedlejší koleje a udělat krok navíc a podat amicus brief. Jak víte, 75 000 jednotlivých držitelů se vyslovilo, aby jejich hlasy byly vyslyšeny u soudu. Myslím, že je načase, aby se ozval i někdo zevnitř – u soudu.

V závěru ještě přidáváme část dopisu komisařky, na který oba právníci reagovali. Oba se shodli, že by tyto názory komisařka měla přednést u soudu a tím pomoct kryptoměnovým společnostem, kterým hrozí likvidace komisí SEC:

Proč jít po společnosti, která prodala token pro fungující blockchain se zavedeným využitím, když jsme mohli sledovat spoustu jiných projektů, které byly vyloženě podvodné, a nepokoušeli jsme se je donutit dodržovat zákony o cenných papírech? Aby toho nebylo málo, Komise v tomto případě zaujala mimořádně tvrdý přístup.

Například po vítězství ve zkráceném rozsudku se Komise domáhala peněžní nápravy ve výši 44 milionů USD a tvrdila, že nabídka společnosti LBRY spálit všechny tokeny, které má v držení, nebyla dostatečnou zárukou, že LBRY v budoucnu neporuší ustanovení o registraci. Nápravné prostředky požadované Komisí byly zcela nepřiměřené jakékoli újmě.

Hester Peirceová se vyjadřuje proti vynucovacím opatřením vůči LBRY: Nepřiměřená akce zničila podnikání

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *