Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Investiční gigant Vanguard blokuje klientům nákup bitcoinových ETF, někteří uživatelé již přešli ke konkurenci

Koupě BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) a dalších čerstvě zalistovaných bitcoinových fondů není prostřednictvím správce aktiv Vanguard možná, což vyvolalo odpor mezi některými zákazníky.

Uživatelé, kteří investují pomocí platformy Vanguard, poté, co ve středu americká Komise pro cenné papíry a burzy povolila necelý tucet bitcoinových EFT, zjistili, že nemohou nakupovat akcie žádného ze spotových bitcoinových ETF.

Na překvapené uživatele čekala tato hláška:

Nákupní příkazy nejsou v současné době pro tento cenný papír přijímány. Cenné papíry mohou být nedostupné ke koupi u Vanguard kvůli řadě proměnných, včetně regulačních omezení, podnikových akcí nebo různých omezení obchodování a/nebo vypořádání.

Julian Fahrer, spoluzakladatel a výkonný ředitel Apollo, platformy pro hodnocení produktů souvisejících s bitcoiny, uvedl na X, dříve Twitteru, že požádal o převod svého účtu z Vanguard na Fidelity.

„Trvalo to asi 15 minut,” tweetoval Fahrer s tím, že své prostředky převedl na Fidelity podporující kryptoměny. Ostatní vyzval, aby v případě nespokojenosti s postojem Vanguardu jednali podobně.

Mnoho dalších uživatelů oznámilo na X, že opouštějí Vanguard v reakci na jejich rozhodnutí bojkotovat bitcoinové fondy. Vanguard však zopakoval, že neplánuje v budoucnu podporovat žádné bitcoinové ETF nebo jiné produkty související s kryptoměnami.

Finanční instituce, které ignorují Bitcoin a brání svým klientům v přístupu k aktivu, budou pravděpodobně potrestány v podobě toho, že jejich klienti přesunou své peníze do institucí, které vyhoví jejich přání dostat se do Bitcoinu, dodal Frank Corva, senior analytik pro digitální aktiva na srovnávacím webu Finder.com.

Mezitím investice do bitcoinových fondů umožňuje celá řada společností patřících k rivalům Vanguardu, v čele s BlackRock, Fidelity a Invesco, ale i dalšími, jako je například společnost Charles Schwab.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *