Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Nově přijaté spotové ETF na Bitcoin (BTC) dosáhly celkový objem 100 miliard korun za první den obchodování

Spotové bitcoinové ETF překonaly očekávání, když v první den obchodování v USA překonaly objem 4,5 miliardy dolarů, tedy přes 100 miliard korun.

Roky odkládání a vyčkávání jsou konečně za námi a bilance prvního dne lze stručně shrnout jako velký třesk. Bitcoin dorazil na Wall Street jako slon v porcelánu a vyvolal pořádnou bouři hned první den.

Po přelomovém schválení Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států z 10. ledna se akcie několika spotových bitcoinových ETF objevily na burzách Cboe, NYSE Arca a Nasdaq.

Celkový objem obchodování 10 ETF (z celkových 11 schválených), které se ihned po schválení začaly obchodovat, přesáhl 4,5 miliardy dolarů v den debutu.

Bitcoin ETF společnosti Grayscale, který se obchoduje pod tickerem GBTC, včera zaznamenal celkový objem 2,2 miliardy dolarů. Investiční nástroj je konverzí jeho již existujícího Grayscale Bitcoin Trust. Podle ETF analytika Erica Balchunase však šlo do značné míry o útěk investorů do dalších fondů s nižšími poplatky.

Bitcoinový ETF společnosti BlackRock, iShares Bitcoin Trust (IBIT) se pochlubil objemem něco málo přes 1 miliardu dolarů. Následoval fond společnosti Fidelity FBTC, který zaznamenal objem obchodů v prvním dni přibližně 685 milionů dolarů.

Jak uvádí Yahoo Finance, IBIT tvoří 22 % z celkových objemů všch 10 ETF za 1. den obchodování. Den tento fond uzavřel se ztrátou 4,69 %.

Krátce poté, co se začaly obchodovat první ETF, se cena Bitcoinu krátce vyšplhala na více než 49 000 USD. Náhlý růst BTC vedl k růstu ceny dalších kryptoměn, jako je Ethereum (ETH) a Solana (SOL), až o 10 % během několika hodin.

Následně převzali iniciativu medvědi při pokusu o naplnění scénáře sell-the news. Prudká volatilita ve finále vedla k likvidacím pozic na futures trzích, které dosahovaly více než 230 milionů dolarů v likvidačních ztrátách.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *