Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Katastrofální výsledky veřejné komunikace kryptosektoru! Nevládní orgán USA FINRA odhalil 70% pochybení

Americký Úřad pro regulaci finančního průmyslu (FINRA) uvedl, že zhruba 70 % zkoumané komunikace s veřejností související s kryptoměnami podle nově odhalených výsledků průzkumu porušuje pravidla.

Přehnaná, zavádějící či nepravdivá tvrzení jsou v případě kryptosektoru velkým problémem. Plyne to z výzkumu amerického regulátora FINRA, který zjistil, že většina komunikace kryptofirem s veřejností měla „potenciální podstatná porušení“ pravidel pro komunikaci s veřejností.

Zpráva zveřejněná 23. ledna 2024 se týká dat od roku 2022. Konkrétně regulátor uvádí, že zkontroloval více než 500 maloobchodních komunikací souvisejících s kryptoaktivy.

S růstem na tomto trhu a zvýšeným zájmem o krypto aktiva se také zvýšily potenciální škody způsobené problematickou komunikací, uvedl senior ředitel FINRA Ira Gluck a dodává: Abychom měli dostatek informací k vyhodnocení investice do kryptoaktiv nebo služby, musí komunikace jasně popsat její rizika a vlastnosti.

FINRA zahájila přezkum veřejné komunikace související s kryptoměnami po pádu FTX v listopadu 2022. Před svým bankrotem měla kryptoburza jednu z nejplodnějších marketingových kampaní, která rekrutovala celebrity, sponzorovala sportovní místa a zajistila, aby bývalý generální ředitel Sam Bankman-Fried vystoupil v několika médiích.

Jako nevládní regulátor je FINRA zmocněn Kongresem Spojených států amerických dohlížet na konkrétní oblasti související s ochranou investorů. Regulátor spolupracoval s Komisí pro cenné papíry a burzy na schvalování licencí makléřů a dealerů pro kryptofirmy a penalizoval ostatní za porušení pokynů.

Komunikace kryptofirem má celou řadu podob – od podcastu po reklamní spot v Super Bowlu. Porušení pravidel mohou zahrnovat zavádějící tvrzení o kryptoměnách a zkreslování toho, jak se na digitální aktiva vztahují ochrany federálních zákonů o cenných papírech. FINRA dodala, že cílená zkouška poskytla kryptofirmám otázky, které je třeba zvážit při veřejné komunikaci.

Čtěte dále:

Všechny oči upřeny na Bitcoin bojující opět o 40 000 USD! Hustá dynamika nabídky a faktory, které řídí trhy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *