Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jak cena BTC klesá, nálada na kryptomarketu měřená indexem Fear & Greed je nejhorší za posledních 100 dní!

Crypto Fear & Greed Index měřící sentiment na kryptomarketu dosáhl na nejnižší hodnoty za 100 dní, zatímco cena hlavní kryptoměny klesala na nová novoroční minima.

Cena Bitcoinu v úterý pokračovala v propadech po schválení spotových burzovně obchodovaných fondů (ETF) ve Spojených státech. To vedlo k dalším propadům indexu strachu a hamižnosti.

Tento indikátor měřící náladu na trhu s Bitcoinem a dalšími kryptoměnami – Crypto Fear & Greed Index – dosáhl ve středu 24. ledna 100denního minima na hodnotě 48. Po setrvání v oblasti zvýšené hamižnosti obchodníků se tak sentiment opět po delší době dostává na ryze neutrální hodnoty.

Jednalo se o dvoubodový pokles oproti předchozímu dni a 15bodový pokles oproti stejnému dni minulého týdne, tedy v době, kdy byl sentiment pevně na vzestupu.

Naposledy byla nálada na trhu srovnatelně nízko 16. října 2023. Index tehdy zaznamenal skóre 47, zatímco se Bitcoin obchodoval těsně nad 28 500 USD.

Jednoletý graf indexu Crypto Fear & Greed podle dat platformy pro sledování cen a grafů krypta Cointelegraph ukazuje zvýšení chamtivosti obchodníků během čekání na schválení ETF a následný prudký propad společně s cenou.

Index měří sentiment na trhu podle šesti klíčových ukazatelů výkonnosti trhu, které každý den přehodnocuje. Těmi jsou volatilita (25 %), dynamika a objem trhu (25 %), sociální média (15 %), průzkumy (15 %), dominance Bitcoinu (10 %) a trendy (10 %).

11. ledna, den po schválení několika bitcoinových ETF, dosáhl skóre 76. Jednalo se o maximum od dosažení 77 ze dne 11. listopadu 2021 – den po historickém cenovém maximu Bitcoinu na hodnotě cca 69 000 dolarů.

Cena Bitcoinu dosáhla dvouletého maxima okolo 49 000 USD 11. ledna. Od té doby jeho cena klesla pod kulatou hranici 40 tisíc dolarů, která je dnes určitou poslední linií odporu před dalšími propady.

Všechny oči upřeny na Bitcoin bojující opět o 40 000 USD! Hustá dynamika nabídky a faktory, které řídí trhy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *