Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kolotoč změn ve vedení OpenAI dopravil exšéfa zpět. Po 12 dnech bez práce se Sam Altman vrací do čela

Sam Altman prožil nepříjemné dva týdny, když se ocitl v nezaměstnanosti poté, co byl sesazen z čela společnosti OpenAI věnující se vývoji umělé inteligence. 29. listopadu oslavil svůj návrat na nejvyšší pozici.

Spoluzakladatel OpenAI, tvůrců ChatGPT, Sam Altman se oficiálně vrátil do práce jako generální ředitel společnosti, čímž ukončil několik týdnů trvající kolotoč způsobený jeho náhlým a nečekaným, dočasným odchodem.

Podle oznámení z 29. listopadu dočasná generální ředitelka Mira Murati odstoupí ze své pozice CEO a vrátí se do své předchozí role technologické ředitelky.

Do firmy se vracejí zaměstnanci, kteří se za Altmana postavili a po jeho nuceném odchodu podali výpvědi. Změny se pak dotkonou také představenstva společnosti, které celou krizi společnosti nečekaným odvoláním CEO zahájilo. Tehdejší členové tento krok zdůvodnili tím, že Altman ztratil jejich důvěru.

V budoucím trvalém představenstvu má mimo jiné jako pozorovatel bez hlasovacích práv zasednout zástupce firmy Microsoft, která je hlavním investorem OpenAI. Volbu dalších členů pak připraví tříčlenný prozatimní board.

Jeho členy jsou podle očekávání někdejší předseda představenstva Twitteru a bývalý co-CEO firmy Salesforce Bret Taylor (nový předseda boardu), podnikatel a bývalý ministr financí Spojených států Larry Summers a také šéf služby Quora Adam D’Angelo, který je jediným členem původního představenstva, jenž na pozici zůstává.

Nikdy jsem nebyl tak nadšený z budoucnosti. Jsem nesmírně vděčný za tvrdou práci všech v nejasné a bezprecedentní situaci a věřím, že naše odolnost a duch nás v tomto odvětví odlišují. Cítím se velmi dobře, pokud jde o naši pravděpodobnost úspěchu pro dosažení našeho poslání, řekl Altman zaměstnancům.

Drtivá většina, přes 90 % zaměstnanců, se postavila za Altmana a v otevřeném dopise vydaném krátce po rozpoutání krize ve společnosti uvedli:

Postup, kterým jste propustili Sama Altmana a odvolali z představenstva Grega Brockmana, ohrozil všechnu naši práci i poslání celé firmy. Z vašeho jednání je jasné, že nemáte k vedení OpenAI kompetence…

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *