Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Poloniex prodělala rozsáhlý exploit! Celkové škody přesahují 100 milionů dolarů v digitálních aktivech

Přes 100 000 000 USD bylo ukradeno z peněženky kryptoměnové burzy Poloniex. Blockchainové bezpečnostní firmy upozorňují na masivní hack a burza nabízí 5% odměnu.

Kryptopeněženka patřící burze digitálních aktiv Poloniex zaznamenala podezřelé odlivy. Během útoku z 10. listopadu byly z účtu označeného Poloniex 4 na Etherscan převedeny miliony USD v kryptoměnách.

Podle blockchainové bezpečnostní firmy CertiK byl incident pravděpodobně způsobn komprmitováním soukromého klíče. Původní odhady ztrát byly kolem 60 milionů dolarů. Později však bylo zjištěno, že útočníci ukradli přes 100 milionů dolarů.

Společnost uvedla:

Adresa Poloniex ‘0xA910’ převedla během 40 minut všechny tokeny na novou adresu ‘0x0A59’ v celkové hodnotě asi 60 milionů dolarů. ‘0x0A59’ aktuálně převádí prostředky na více adres a směňuje je na ETH.

V reakci na podezřelé odlivy burza deaktivovala peněženku, přestože zatím nezveřejnila oficiální prohlášení ohledně hacku a hovoří o údržbě.

Burza zatím nezveřejnila oficiální prohlášení ohledně hacku, ale Justin Sun, který burzu získal v roce 2019, již mezitím krádež potvrdil, což nevovává zrovna velkou důvěru u uživatelů.

Podle Suna již jeho tým incident vyšetřuje. Kryptoburza údajně udržuje zdravou finanční pozici a navíc již hledá spolupráci s jinými burzami, aby získala ztracené finanční prostředky. Uživatelů se incident nedotkne, slíbil.

Justin Sun také nabídl 5% white-hat bounty hackerovi Poloniex. Jednatel uvedl, že útočníkovi dají sedm dní na vrácení finančních prostředků, než začnou spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *