Středa, 29 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Začátkem příštího roku se do sněmovny dostane legislativa, která zdaní krypto jako akcie, říká Marek Novák

V České republice bychom se již během ledna až února měli dočkat projednávání zákona, který by mohl zdanit kryptoměny stejně jako ostatní investice, včetně akcií.

V rozhovoru pro e15 poslanec za ANO Marek Novák řekl, že už v lednu či únoru by mohl jít do prvního čtení zákon, podle kterého by se kryptoměny danily stejně jako ostatní aktiva, například zlato a akcie.

To mimo jiné znamená, že by investoři do Bitcoinu a altcoinů v ČR konečně mohli využít i takzvaný časový test. U akcií přitom platí, že pokud mezi nákupem a prodejem uplyne doba alespoň 3 let, příjem je pak zcela osvobozen od daně z příjmů.

Novák uvedl, že zdanění krypta bude sice jako samostatý zákon, ale bude součástí projednávání celkové implementace evropské kryptoregulace MICA.

Poslanec uvedl:

Pokud to projednáme kompletně v prvním pololetí, tak to budu považovat za úspěch. […] Chceme podávat následné pozměňující návrhy tak, aby byly připodepsané všemi sněmovními kluby. Spolupracujeme na tom s Jiřím Havránkem z ODS a já věřím, že se nám to povede.

Celkově by se podle politika měly regulace kryptoměn soustředit do dvou hlavních oblastí. První z nich je kryptoměna a obchodování s kryptem a druhá jsou firmy.

Tu první stranu je samozřejmě potřeba zregulovat, aby se dodržovaly směrnice o praní špinavých peněz, a pak je tam oblast šmejdů, těch podvodníků, kteří tvrdí, že prodávají krypto, a nakonec člověk zjistí, že obrovský peníz koupil něco, co nemá vůbec žádnou hodnotu. […]

Ta druhá strana mince, na kterou bychom měli být hrdí a kterou bychom měli podporovat, tak jsou právě firmy, které vyrábějí software, vlastně se věnují kryptu jako takovému. Protože my máme v České republice světové lídry a ani o tom nevíme, ani je nepodporujeme.

Závěrem poslanec za ANO uvádí, že v tomto případě jsou pro ČR pravidla přicházející z EU skutečnou příležitostí. Pokud ji využijeme správně, můžeme nejen zajistit, že zde ty důležité firmy zůstanou, ale mohou přijít i další, což bude pochopitelně pro Česko velmi přínosné.

A až další firmy uvidí, že Česká republika neháže kryptu klacky pod nohy, tak sem přijdou, protože pro ně budeme sexy země.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *