Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bývalý prezident newyorské burzy (NYSE) může uskutečnit zmrtvýchvstání zkrachovalé kryptoburzy FTX

Objevují se zvěsti o údajných plánech na znovuoživení platformy kryptoburzy FTX, mrtvého projektu dnes již soudně uznaného podvodníka Bankman-Frieda.

The Wall Street Journal informoval, že se společnost řízená bývalým prezidentem NYSE Tomem Farleym připojuje k aukci a podává nabídky na nákup zbytků zhroucené burzy digitálních aktiv FTX.

Zdá se, že zájem o převzetí operací, zákazníků či dokonce celé platformy po zkrachovalé kryptoburze skutečně existuje. Údajně o zbytky někdejšího krypto impéria soupeří tři firmy. Jendou z nich je Farleyova technologická společnost zaměřená na vývoj finančních služeb pro kryptoprůmysl s názvem Bullish. Zbylými jsou fintech startup Figure Technologies a společnost rizikového kapitálu Proof Group.

Zpráva uvádí, že nejmenovaný bankéř, který radil FTX ohledně procesu prodeje, uvedl, že původně mělo o koupi FTX zájem 70 různých společností. Nyní se však výběr zúžil pouze na tři firmy a vítěz by měl být určen někdy v prosinci. Vítěz však není zaručen a může se objevit nový zájemce. Aktiva FTX na Bahamách navíc nejsou součástí prodeje.

FTX byla jednou z největších kryptoburz světa, než zanikla v listopadu 2022. Její zhrzený zakladatel Sam Bankman-Fried byl nedávno odsouzen za podvádění investorů, špatné nakládání s finančními prostředky zákazníků v hodnotě miliard dolarů a spiknutí za účelem praní špinavých peněz. V současné době čeká na rozsudek a hrozí mu až 110 let za mřížemi.

Zajímavostí je, že šéf SEC Gensler měl zřejmě pocit, že na něm leží povinnost dovolit společnosti Toma Farleye si zbytky platformy odkoupit. Nechal se slyšet, že Farley k nákupu může přikročit, ale vyzval ho, že se má držet v mezích zákona. Mezitím Genslerovi někteří členové kongresu navrhují snížit plat na 1 dolar a zrušit rozpočet na utiskování kryptosektoru.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *