Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Spadne Genslerovi hřebínek? Pozměňovací návrh zakáže komisi stíhat krypto společnosti bez mandátu Kongresu

Poslanec Tom Emmer přidal do zákona o výdajích, kterým se USA snaží snížit tempo zadlužování, ustanovení zajímavé pro kryptosektor v zemi. Předmětem je zablokovat SEC v použití vládních prostředků k pronásledování krypto společností, dokud Kongres nezváží, kdo má pravomoc nad kryptoměnami.

kongresman předložil pozměňovací návrh, jehož cílem je, aby americký regulátor cenných papírů pozbyl možnost používání vládních prostředků na prosazování své nadvlády nad odvětvím kryptoměn.

Dne 8. listopadu Tom Emmer připojil dodatek k HR 4664 – zákonu o finančních službách a vládních prostředcích neboli federálním rozpočtu. Dodatek prošel Sněmovnou a v tuto chvíli tak má nakočeno ke schválení.

Pokud úsporný zákon včetně zmíněného dodatku projde konečným schválením, bude zřejmě velmi bouřlivě oslaven kryptoměnovou komunitou. SEC by takové nařízení zbavilo schopnosti vést proti kryptoměnovým společnostem své tažení nejméně do doby, dokud Kongres neschválí budoucí legislativu, která agentuře udělí pravomoc tak učinit.

Kongresman Tom Emmer k pozměňovacímu návrhu uvedl:

GaryGensler je stejně neefektivní jako neschopný. Naštěstí můj nestranický pozměňovací návrh, jehož cílem je omezit tažení Komise pro cenné papíry a burzy proti odvětví digitálních aktiv, dnes prošel Sněmovnou bez odporu.

Kongres pohání nevolené byrokraty k odpovědnosti.

Politik prosazující v USA kryptopřátelské regulační prostředí věří, že Gary Gensler jako šéf SEC „nesmí pokračovat ve zneužívání pravomocí své agentury k plnění politické agendy vytlačit nový a slibný průmysl digitálních aktiv k offshore podnikání.”

Komise za Genslerova působení vynaložila vládní prostředky k prakticky bezdůvodnému (podle rozsudku) stíhání společnosti Ripple a jejího vedení, k nešťastné likvidaci LBRY či k napadení nepodvodných burz Coinbase a Binance. Naopak podvody a jiné machinace v FTX jejímu bystrému oku unikly, stejně jako podle řady kritiků neochránila investory před kolapsem Terra (LUNA).

Platnost rozpočtu vyprší 17. listopadu, kdy bude nutné sladit návrhy sněmovny a senátu nebo schválit dočasné financování, aby se předešlo zastavení vlády. Emmerův pozměňovací návrh není jediným, který by rád srazil Genslerovi hřebínek. O mnohem pikantnějším návrhu z pera Tima Burchetta jste si mohli více přečíst zde:

Americký zákonodárce navrhuje snížit plat předsedy SEC Garyho Genslera na 1 dolar za jeho „medvědí službu”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *