Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin po právním vítězství Ripple útočí na 30 000 dolarů! Sec stahuje žalobu proti Garlinghouseovi a Larsenovi

Dlouhotrvající kapitola soudní tahanice mezi americkým regulátorem cenných papírů a společností Ripple má překvapivý zvrat a zdánlivý konec. Sec se vzdává velké části případu a kryptomarket vykazuje pozitivní reakci. Nejásejte však předčasně…

Bitcoin dnes naráží na psychologickou rezistenci na úrovni okolo 30 tisíc dolarů za jednotku. Aktuálně se (po bleskovém – v tuto chvíli neúspěšném – otestování 30 000) obchoduje na 29 800 dolarech. To odpovídá 5% růstu za posledních 24 hodin.

Na zelené vlně je i zbytek kryptomarketu, byť v tuto chvíli nejde o žádné závratné cifry, na jaké je krypto trh jednou za čas zvyklý. Mezi dnešními vítězi je také XRP s 8% růstem.

XRP překonal 0,50 dolaru v reakci na právní výhru vedení společnosti Ripple. Občanskoprávní soudní spor proti manažerům Ripple probíhal od prosince 2020.

Ve zprávě podané 19. října u okresního soudu USA pro jižní okres New Yorku SEC oznámila soudu, že strany zapojené do případu proti společnosti Ripple „se dohodly na zamítnutí žaloby s výhradou,” což naznačuje, že není třeba plánovat nadcházející soudní řízení.

Sec tak upustila od stíhání vůči generálnímu řediteli Ripple Bradu Garlinghouseovi a předsedovi představenstva Chrisu Larsenovi. V podání nebylo uvedeno, že SEC upouští od svého občanskoprávního řízení proti samotné společnosti Ripple, které bylo rovněž podáno v roce 2020, nicméně se zde uvádí:

SEC a Ripple mají v úmyslu sejít se a dohodnout se na potenciálním harmonogramu briefingu s ohledem na nevyřešený problém v případu – jaké nápravné prostředky jsou vhodné proti Ripple za porušení oddílu 5 s ohledem na jeho institucionální prodej XRP – a s úctou požádat do 9. listopadu 2023 navrhnout Soudu takový rozvrh nebo, pokud se strany nemohou dohodnout, požádat Soud o rozvrh instruktáže na sporném základě.

Jak Kryptohodler informoval dříve, soud již zamítl předběžné odvolání SEC proti rozsudku, který rozhodl, že prodej XRP na sekundárních trzích nepředstavuje neregistrovanou nabídku cenných papírů. Současně však rozsudek uvedl, že to neplatí pro přímý prodej institucionálním investorům.

Hlavní právní ředitel Ripple Stuart Aldeorty tento krok nazval „kapitulací ze strany SEC.“

Generální ředitel Ripple Brad Garlinghouse pak uvedl:

Se vší vážností se na mě a Chrise (v případě, který nezahrnoval žádné tvrzení o podvodu nebo zavádějícím prohlášení) zaměřila Komise pro cenné papíry a burzy v bezohledné snaze osobně zničit nás a společnost, na jejímž vybudování tolik lidí tvrdě pracovalo více než deset let.

Komise pro cenné papíry a burzy opakovaně upírala zrak, zatímco se tajně setkávala s lidmi jako SBF – a znovu a znovu selhávala při ochraně amerických spotřebitelů a podniků. Kolik milionů dolarů daňových poplatníků bylo promrháno?!
Je to dobrý pocit být konečně ospravedlněn.

Začalo se pochopitelně spekulovat, proč se SEC rozhodla po téměř třech letech zrušit obvinění, přičemž soud měl začít v dubnu 2024. Katherine Kirkpatrick, hlavní právní ředitelka Cboe Digital, navrhla, že stažení žaloby proti Garlinghouseovi a Larsenovi by mohlo skrývat plány SEC odvolat se proti soudnímu rozhodnutí z července, že XRP není cenný papír.

To by jinak bylo možné až na konci celého soudního procesu a po celou dobu by další společnosti, včetně Coinbase a Binance, mohly na rozsudek odkazovat ve svých samostatných soudních procesech proti anti-krypto tažení komise.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *