Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Senátorka Elizabeth Warrenová se vrací s novým útokem na krypto! Hlásá anti-terorismus a naverbovala 100 politiků

Více než 100 zákonodárců souhlasilo s účastí ve výzvě nasměrované na Bílý dům a ministerstvo financí. Otevřený dopis vyzývá k akci a spojuje kryptoměny s teroristyckými útoky.

Senátorka Elizabeth Warrenová byla hlavní autorkou dopisu podepsaného 28 dalšími senátory a 76 členy Sněmovny reprezentantů. Dokument podepsali nejen odpůrci kryptoměn, ale i řada zákonodárců, kteří byli až dosud ke kryptoměnám neutrální.

Nový útok na kryptosvět se týká role kryptoměn při financování terorismu. Signatáři jsou členové obou stran a jeden nezávislý, nicméně demokraté převažují. Adresátem dopisu jsou náměstek ministra financí pro terorismus a finanční zpravodajství Brian Nelson a poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

Autoři citovali zpravodajský článek, který tvrdil, že Hamas a palestinský islámský džihád mezi srpnem 2021 a červnem 2023 získaly přes 130 milionů dolarů v krypto darech a jen velmi málo z darovaných peněz se podařilo získat zpět.

V dopise se uvádí:

To, že smrtící útok Hamasu na izraelské civilisty přichází v době, kdy se skupina stala ‚jedním z nejsofistikovanějších uživatelů kryptoměn v oblasti financování terorismu,‘ objasňuje národní bezpečnostní hrozbu, kterou kryptoměny představují pro USA a naše spojence.

Vzhledem k tomu, že Kongres zvažuje legislativní návrhy, které mají zmírnit rizika praní špinavých peněz a nezákonného financování, vyzýváme vás, abyste rychle a kategoricky jednali a významně omezili nezákonnou činnost v oblasti kryptoměn

Senátorka Warrenová je významnou odpůrkyní kryptoměn v americkém Kongresu. V prosinci představila zákon proti praní špinavých peněz Digital Asset Act, který nedávno oprášila a znovu usiluje o jeho prosazení. O novém pokusu lze hovořit jako o útoku na krypto, protože využívá aktuální nepřehlednou situaci a emoce spojené s teroristickým útokem de facto k pokusu o potlačení celého odvětví digitálních měn.

Spojené státy ve středu uvalily sankce na skupinu 10 členů Hamásu a finanční síť palestinské militantní organizace v Gaze, Súdánu, Turecku, Alžírsku a Kataru v reakci na nelidský teroristický útok na Izrael, který si vyžádal více než 1000 obětí nebo unesených a smrt mnoha dalších civilistů při neméně krvavé odvetné akci Izraele.

Ministryně financí Janet Yellenová v souvislosti se sankcemi uvedla, že USA „podnikají rychlé a rozhodné kroky, aby se zaměřily na finančníky a zprostředkovatele Hamasu po jeho brutálním a bezohledném masakru izraelských civilistů, včetně dětí.“

Americké ministerstvo financí má dlouhou historii efektivního narušování financování terorismu a my nebudeme váhat použít naše nástroje proti Hamásu, uvedla.

V tuto chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by se v rámci toho mělo zakročit také proti kryptoměnám jako takovým, nicméně náměstek pro terorismus a nezákonné finance Brian Nelson uvedl:

Pečlivě sledujeme, jak Hamás a Palestinský islámský džihád (PIJ) využívají virtuální aktiva k získávání a přesunu finančních prostředků […] a ministerstvo financí bude pokračovat v zavádění transparentnosti v ekosystému virtuálních aktiv s cílem bojovat proti nezákonné činnosti zločinců, zločineckých států a financiérů terorismu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *