Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Být hodlerem je extrémně těžké, čekají vás měsíce a roky bolesti, abyste zažili dny slávy: Swan CIO Ralph Zagury

Informační ředitel společnosti Swan Ralph Zagury hovořil o vlivu halvingu na cenu Bitcoinu na festivalu Swan Pacific Bitcoin. Během diskuze, mimo jiné s CEO společnosti Marathon Digital Fredem Thielem, řekl, že být hodlerem je extrémně těžké.

Na Bitcoinu je super zvláštní věc, říká Zagury, a myslím, že žádná jiná taková třída aktiv neexistuje, je to, že se Bitcoin většinou pohybuje buď stranou, pokud jde o počet dní – jde buď do strany, nebo dolů.

Pro hodlery to znamená, že stráví hodně času sledováním, jak jejich aktivum buď nic nedělá, nebo jeho cena rovnou padá dolů. To ho podle Zaguryho činí „velmi obtížným k Hodlu.”

Být hodlerem podle definice, podle distribuce cen, které vidíte historicky, je extrémně těžké.

Swan CIO uvedl, že ani halving, o kterém se roky mluví jako o katalyzátoru bull marketů, nemá takovou sílu, jakou mu investoři přisuzují. Účastníci panelu, včetně moderátora a zakladatele Bitcoin Layer Nika Bhatia, převážně souhlasili s tím, že i když půlení může mít určitou kapacitu pohybu trhu, jeho vliv se může časem snižovat.

Halving ovlivňuje nabídku. Postupem času je stále méně významný a nijak neovlivňuje poptávku. Ale z psychologického hlediska bychom mohli být schopni hrát ďáblova advokáta, uvedl Bhatia.

Pouze produktový manažer společnosti Swan Andy Edstrom zaujal trochu jiný pohled. Uvedl, že halving je stále bullish pro cenu Bitcoinu, ačkoli se lze bavit o velikosti tohoto efektu, přetrvává.

Zagury namísto toho navrhl, že ve skutečnosti existuje celá řada vlivů, které ovlivňují cenu Bitcoinu.

Uvedl:

Skutečnost je taková, že údaje, které máme, pokud jde o půlení, nestačí k žádnému závěru. Když se podíváte historicky na cenu bitcoinů, máme celý soubor dat o ceně a pokusíte se najít vzorce distribuce, jak vlastně výnosy fungují, velmi rychle zjistíte, že existuje mnoho vnější korelace, což znamená, že cena závisí na čase a také na minulém výkonu.

Všichni účastníci diskuze se však shodují v jednom. I když je halving možná přeceňován, nebo je jeho vliv čistě psychologickým jevem typu sebenaplňujícího se proroctví, a byť je Hodl velmi obtížný, nakonec se dočkáme vyšších cen BTC.

Pro Zaguryho je likvidita tím zásadním dlouhodobým cenovým katalyzátorem pro Bitcoin.

Jsem velmi bullish. Myslím, že se toho brzy dočkáme, protože likvidita se snižuje a vidíme, že se tyto věci začínají dít a nebude třeba mnoho, abychom viděli velmi velký pohyb, dodal s odkazem na možný růst ceny BTC.

V sekci základních materiálů o Bitcoinu a kryptoměnách našeho webu Kryptohodler najdete celou sekci věnovanou hodlování. Jste zváni.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *