Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Vývojáři spustili Taproot Assets na mainnetu! Novinka přináší tokeny včetně stablecoinů do Bitcoinu a Lightningu

Lightning Labs vydává Taproot Assets alpha – Bitcoin vstupuje do nové éry a stává se platformou pro stablecoiny. Tohle je to, „jak bitcoinizujeme dolar a světová finanční aktiva,“ říká Ryan Gentry, ředitel pro business development společnosti.

Společnost Lightning Labs zabývající se infrastrukturou stejnojmenné bitcoinové 2. vrstvy vydala mainnet alfu protokolu Taproot Assets, jehož cílem je umožnit vydávání stablecoinů a aktiv z reálného světa na Bitcoinu a Lightningu Network.

Taproot Assets v0.3 poskytne „kompletní vývojářské zkušenosti“ pro vydávání, správu a zkoumání stablecoinů a dalších aktiv na bitcoinovém blockchainu, říká Ryan Gentry, vedoucí obchodního rozvoje v Lightning Labs.

Věříme, že v této nová éře Bitcoinu budeme svědky nesčetných globálních měn vydávaných jako Taproot Assets a mezinárodních devizových transakcí, které se okamžitě vypořádají přes Lightning Network.

…Tímto způsobem vytvoříme z Bitcoinu globální směrovací síť pro internet peněz. Takto bitcoinizujeme dolar a světová finanční aktiva.

Také samotná Lightning Labs o novince hovoří jako o přelomovém okamžiku pro Bitcoin. Ten by se měl nyní dočkat rozvoje finančních aktiv v řetězci „škálovatelným způsobem.“

Společnost uvedla:

Oznamujeme první mainnetovou verzi Taproot Assets 🥕, protokolu pro aktiva na Bitcoinu a Lightningu. […] Dnešní den představuje novou éru bitcoinů s mnoha aktivy.

Gentry popsal poptávku vývojářů po aplikacích stablecoinů na Bitcoinu jako „ohromující.“ Někteří emitenti stablecoinů drží více státních dluhopisů Spojených států než například Německo nebo Jižní Korea.

Spuštění Alpha obvykle znamená, že vývoj není ve svém konečném stavu. Lightning Labs uvedly, že značka alfa naznačuje určitou fázi komunitního testování. Tomu předcházely měsíce testování ve fázi testnetu, během kterých vývojáři zkušebně vymintovali téměř 2 000 Taproot Assets.

Tokeny jsou v kryptosvětě běžné na blockchainových platformách, jako je Ethereum. Bitcoinu se však donedávna vyhýbaly, což se pravděpodobně změnilo až spuštěním tzv. bitcoinových NFT včetně Ordinals (spuštění 21. ledna 2023), které umožnila bitcoinová aktualizace Taproot. Nyní se otevírají dveře stablecoinům na BTC. Lightning je škálovací platební vrstva ležící mimo hlavní blockchain Bitcoinu.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *